twitter instagram YouTube

2020-10-15
120 lat leszczyńskich wodociągów

120 lat leszczyńskich wodociągów

15 października 1900 roku w zagajniku brzozowym w Zaborowie zaczęła się historia leszczyńskich wodociągów.

Tego dnia miało miejsce uruchomienie i początek regularnej eksploatacji systemu dostarczania wody do miasta, który stanowiła Stacja Uzdatniania Wody w Zaborowie, Wieża Ciśnień oraz wodociąg ciśnieniowy.

Dzisiaj wielkie święto Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji!

Z okazji tak dostojnego Jubileuszu wszystkim pracownikom leszczyńskich wodociągów składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy Wam za zaangażowanie społeczne i działania wspierające rozwój sektora pozarządowego w Lesznie, a także za Waszą postawę i codzienną pracę wykonywaną na rzecz wszystkich mieszkańców.

***

Z okazji 120-lecia leszczyńskich wodociągów Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lesznie oraz Fundacja Dudziarz.eu zapraszają na Koncert Muzyków Ludowych w Wieży Ciśnień w ramach II Konkursu Dudziarzy im. Edwarda Ignysia.

Transmisja ON-LINE:

  • 15 października 2020 r. godz. 18:00 – część I poświęcona 120-leciu leszczyńskich wodociągów. 
  • 22 października 2020 r. godz. 18:00 – część II poświęcona laureatom II Konkursu Dudziarzy im. Edwarda Ignysia W programie koncertu emitowanego on-line zaprezentują się m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Marynia” ze Święciechowy, Kapela Manugi z Bukówca Górnego, Kapela Dudziarska Biskupianie, Mistrz Romuald Jędraszak i Kapela spod Poznania (dudy wielkopolskie), Witold Konopka (dudy szkockie), Kapela koźlarska Jana Prządki ze Zbąszynia, Kapela koźlarska Adama Kaisera oraz Kapela Wałasi z Beskidu Śląskiego. Koncert poprowadzi znany i ceniony aktor teatralny i filmowy Stanisław Jaskułka.

Serdecznie zapraszamy do oglądania on-line na:

You Tube / MPWiK Leszno oraz FB / MPWiK Leszno

FB / Dudziarz.eu

FB / MOK

 

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas