twitter instagram YouTube

2019-07-04
6 edycja Concrete Slabs Contest

6 edycja Concrete Slabs Contest

Szósta edycja Concrete Slabs Contest największych zawodów BMX-owych w naszym kraju, odbędzie się już 13 lipca o godzinie 12.00 na jednej z największych skateplaz w Europie - Skateplazie w Lesznie.

Dzięki swojej atrakcyjności wydarzenie przyciągnie kilkudziesięciu zawodników z całej Europy oraz tysiące widzów na teren Skateplazy.

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Concrete Slabs Contest pod przewodnictwem Prezesa Klubu Kacpra Zielińskiego.

„Sam nie mogę doczekać się 6-tej edycji największych zawodów BMX-owych w kraju. Z roku na rok staramy się wznosić na wyżyny swoich możliwości, aby przygotować wydarzenie, podczas którego zrelaksują się nie tylko leszczyńscy mieszkańcy, ale także obywatele Polski, którzy przyjeżdżają naprawdę z daleka, aby poczuć klimat zawodów oraz podziwiać najlepszych zawodników w całej Europie. W tym roku zadbaliśmy nie tylko o dobrą muzykę, jedzenie,widowisko, stoiska odzieżowe, atrakcje dla dzieci, ale także o afterparty, które odbędzie się w Zakładzie w Lesznie. Przyjdź i poczuj to na własnej skórze. To wyjątkowy dzień dla społeczności rowerowej oraz mieszkańców miasta" - przyznaje główny organizator.

W organizacji wydarzenia pomagają również członkowie stowarzyszenia.

 Podczas eventu odbędzie się aż 5 konkurencji:

· CSCWEAR Street - zawodnicy będą ślizgać się po poręczach, murkach, skakać ze schodów, wykonując przy tym techniczne sztuczki,

· NovaClinic Park - zawodnicy jeździć będą w ogromnej misce, zwanej bowlem, wykonując przy tym różnego rodzaju obroty wokół własnej osi, widowiskowe tricki, wysokie wyloty oraz salta w przód i w tył,

· GoPro Junior – uczestnikami będą najmłodsi zawodnicy, którzy nie ukończyli jeszcze 16 roku życia, dla wielu z nich będą to pierwsze zawody w karierze,

· Red Bull Best Trick - zawodnicy przez 20 minut rywalizować będą ze sobą wykonując jak najlepsze sztuczki, z której wybrana zostanie jedna, ta najtrudniejsza, za którą zawodnik otrzyma 1000 złotych w gotówce,

· Automatic Crashes - popularny zbijak; zawodnicy będą siebie nawzajem eliminować, uderzając rowerem o rower; wygrywa osoba, która zostanie na placu gry ostatnia.

W tegorocznej edycji wydarzenia pula nagród wynosi 10 000 złotych. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody pieniężne oraz nagrody rzeczowe takie jak: ubrania CSCWEAR, kamerka GoPro, części rowerowe, a także słuchawki Skullcandy.  

W tym roku dla zawodników imprezy oraz kibiców zgromadzonych na arenie organizatorzy przygotowali nie lada atrakcje.

Dla wszystkich kibiców przygotowana zostanie specjalna strefa gastronomiczna w której serwowane będą konkretne dania z grilla.
Na młodszych uczestników oraz ich rodziców czekać będą dmuchańce, budka z lodami, a także pyszne gofry.

Zawodnicy rywalizujący w zawodach skorzystać będą mogli ze strefy dla zawodników, w której dostępne będą leżaki, chłodzone napoje,
a także stoisko z modnymi ubraniami leszczyńskiej firmy odzieżowej online CSCWEAR.pl.

Po zakończeniu zawodów zorganizowane będzie afterparty, które odbędzie się w Zakładzie w Lesznie na rogu ulic Bocznej i Tylnej.

Organizacja szóstej edycji Concrete Slabs Contest odbędzie się we współpracy z Klubu z Miastem Lesznem oraz firmami wspierającymi: CSCWEAR.pl – leszczyński sklep odzieżowy online, Nova Clinic Leszno – centrum chirurgii i estetyki ciała, Red Bull – napój energetyczny, GoPro – kamerki sportowe, Automatic – automatyka przemysłowa.

Podczas pięciu wcześniej zorganizowanych edycji do Leszna przybyło blisko 500 zawodników z 10 europejskich krajów, a ich zmagania obserwowało kilkanaście tysięcy osób. Wielkość zawodów wskazuje, że zawody Concrete Slabs Contest są największymi zawodami BMX’owymi w Polsce, w których pula nagród przekroczyła 60 tysięcy złotych.

 Godzinowy harmonogram zawodów:

•             10:00-12:00 Zapisy

•             12:00-13:00 Eliminacje GoPro Junior

•             13:00-15:00 Eliminacje CSCWEAR Street

•             15;00-16;00 Eliminacje NovaClinic Park

•             16.30-17:00 Automatic Crashes

•             17:00-17:30 Finał GoPro Junior

•             17.30-18 Finał NovaClinic Park

•             18:00-18:3030 Finał CSCWEAR Street

•             18:30-19:00 Red Bull Best Trick

•             19:30 Rozdanie nagród

•             21:00 AfterParty Zakład Leszno

 

Zawody Concrete Slabs Contest będą współfinansowane przez Miasto Leszno.

Więcej informacji oraz szczegóły zawodów dostępne na stronie internetowej oraz fanpagu klubu.

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas