twitter instagram YouTube

2019-08-19
Akademia ArtBox - wystawa prac młodzieży w Galerii MBWA

Akademia ArtBox - wystawa prac młodzieży w Galerii MBWA

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA, ul. Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2019-09-13 17:00
Data zakończenia: 2019-09-28 14:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie oraz Autorzy zapraszają na wystawę "Akademia ArtBox - wystawa prac młodzieży", która odbędzie się od 13 do 28 września w Galerii MBWA przy ulicy Leszczyńskich 5.

Od kilkunastu lat Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie prezentuje prace młodzieży uczestniczącej w zajęciach z rysunku i malarstwa. Wystawa Akademia ArtBox jest podsumowaniem dorobku artystycznego młodzieży, która w minionym roku szkolnym tworzyła pod kierunkiem artystki Pauliny Kowalczyk. Eksponując po kilka prac każdego z uczestników, staramy się pokazać choć w części to, w jaki sposób młodzi uczestnicy zajęć doskonalą swoje umiejętności.


Zajęcia pozwalają rozwijać zdolności twórcze, wrażliwość i talent, ale przede wszystkim kreatywność. Uczestnicy na przykładzie martwych natur poznają zasady kompozycji, perspektywy, posługiwania się walorem oraz światłocieniem. Podczas pracy z modelem uczą się konstruowania postaci, mierzenia proporcji, indywidualizacji postaci oraz modelunku światłocieniowego. Pracując w plenerze poznają zasady związane z rysunkiem architektury, w tym posługiwania się perspektywą, nauką kompozycji, ukazywania detalu. Podczas spotkań doświadczają wielu możliwości jakie daje rysunek oraz malarstwo i wykorzystują je w swojej twórczości, ważnym elementem jest praca koncepcyjna, a także praca z wyobraźni. Poznawanie różnych technik i zasad funkcjonujących w dziedzinie rysunku i malarstwa jak: przestrzeń, perspektywa, proporcje, kadrowanie, kompozycja, światłocień, faktura, wielkość, kontrasty, rytmy, ruch... to podstawy do wypracowania podczas zajęć.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas