twitter instagram YouTube

Archiwum aktualności

O kampanii
26 kwietnia 2017

O kampanii

Inauguracja kampanii przypadła na 2017 rok. Po cyklu spotkań organizacyjnych, na których omówiono plan działania przystąpiono do realizacji. Główne wydarzenia związane z kampanią połączone zostały z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypadał 2 kwietnia

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”
25 kwietnia 2017

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat” w Lesznie powstało w październiku 2015 roku z inicjatywy rodziców, opiekunów i przyjaciół osób niepełnosprawnych.

Warsztaty na temat autyzmu
25 kwietnia 2017

Warsztaty na temat autyzmu

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat” przeprowadziło cykl warsztatów na temat autyzmu, w ramach kampanii "Świadomość Niepełnosprawności".

Moje życie z autyzmem
21 kwietnia 2017

Moje życie z autyzmem

„Autyzm... Dla wielu znane słowo, kojarzące się z osobami, które są zamknięte we własnym świecie za tzw. szybą, z którymi nie ma kontaktu. Osoby te niejednokrotnie mają różne zdolności, które nam neurotypowym wydają się nadludzkie.”

Dzień Otwarty Polskiego Związku Głuchych
19 kwietnia 2017

Dzień Otwarty Polskiego Związku Głuchych

W ramach trwającej Kampanii „Świadomość Niepełnosprawności” Organizacje Pozarządowe zapraszają na Dni Otwarte. Przez cały miesiąc, podczas tych spotkań mieliśmy możliwość, nie tylko zapoznać się bliżej z działalnością danego stowarzyszenia czy fundacji, ale również wziąć udział w pokazowych zajęciach rehabilitacyjnych czy spotkać się ze specjalistami współpracującymi z Trzecim Sektorem.

Konferencja
19 kwietnia 2017

Konferencja "Jeden pacjent- wiele spojrzeń diagnostycznych"

Kończy się Kampania „Świadomość niepełnosprawności” , w ramach której, odbywały się warsztaty, dni otwarte, prelekcje i konferencje. Działania te umożliwiły mieszkańcom nie tylko zapoznanie się z problemami, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne, ale też ułatwiły pomoc w przełamywaniu tych barier.

Kolejna konferencja w ramach kampanii  „Świadomość Niepełnosprawności”
13 kwietnia 2017

Kolejna konferencja w ramach kampanii „Świadomość Niepełnosprawności”

Miasto Leszno wspólnie z leszczyńskimi organizacjami pozarządowymi oraz placówkami oświatowymi które na co dzień zajmują się problemami osób niepełnosprawnych realizuje kampanię społeczną pn. "Świadomość Niepełnosprawności". Celem kampanii jest nie tylko zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne, ale przede wszystkim próba uświadomienia nam ich codziennych problemów oraz zwalczanie stereotypów i dążenie do integracji.

Wizerunek osób niepełnosprawnych w filmie
10 kwietnia 2017

Wizerunek osób niepełnosprawnych w filmie

Jednym z celów naszej kampanii „Świadomość Niepełnosprawności” jest wzrost świadomości społeczeństwa na temat osób niepełnosprawnych, zwalczanie stereotypów i dążenie do integracji. Mimo, iż współcześnie propaguje się ideę integracji i równości, osoby niepełnosprawne wciąż doświadczają niedopuszczalnych postaw opartych na uprzedzeniach, obawach, niskich oczekiwaniach i braku wiary w ich zdolności.

Świetnie bawiliśmy się na niebiesko (zdjęcia)
03 kwietnia 2017

Świetnie bawiliśmy się na niebiesko (zdjęcia)

2 kwietnia obchodzony był ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Tego dnia niebieski kolor dominował na wielu kontynentach, w wielu krajach i miastach, w tym także w Lesznie. Poprzez symboliczne wypuszczenie niebieskich balonów wszyscy obecni na leszczyńskim Rynku wskazali na potrzebę otwarcia społeczeństwa na problemy osób z autyzmem. Także na niebiesko rozbłysnął Ratusz.

Napisz do nas