twitter instagram YouTube

2020-02-25
"Biblioteka Odkrywców" z Andrzejem Daczkowskim

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2020-02-25 17:00
Data zakończenia: 2020-02-25 18:30
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie

Polscy poszukiwacze, spektakularne znaleziska, rozszyfrowane zagadki i nieodgadnione wciąż mity – takie tematy wypełnią kolejne spotkanie z cyklu „Biblioteka Odkrywców”. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębić je bliżej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka zaprasza 5 lutego br. do Biblioteki Ratuszowej.

O swoich doświadczeniach eksploratorskich i archeologicznych sensacjach opowie Andrzej Daczkowski, redaktor naczelny miesięcznika „Odkrywca”, jedynego w kraju magazynu historycznemu poświęconemu głównie zagadnieniom historii XIX i XX wieku i jej tajemnicom, poszukiwaniom zaginionych i ukrytych dóbr kultury, fortyfikacjom oraz kolekcjonerstwu.

Większość publikowanych w magazynie materiałów powstaje w oparciu o prowadzone indywidualnie przez autorów śledztwa dziennikarskie, badania terenowe i historyczne, archiwalia oraz relacje świadków. Tematy wyciągane są spod ziemi… w przenośni i dosłownie. Autorzy zagłębiają się m.in. w czeluści podziemnych obiektów militarnych, tajemniczych sztolni i wyrobisk opuszczonych kopalni.

Szykuje się spora dawka emocji. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Napisz do nas