twitter instagram YouTube

2020-08-03
Bieg dla Mikołaja

Bieg dla Mikołaja

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Nowy Świat - parking Leśny
Data rozpoczęcia: 2020-08-09 5:00
Data zakończenia: 2020-08-09 19:00
Organizator: Stowarzyszenie PL18, Hubert Bosy

Lubisz biegać, truchtać, spacerować, chodzić z kijkami bądź po prostu pomagać? Świetnie! To wydarzenie jest dla Ciebie!

9 sierpnia w godzinach od 5:00 rano do 19:00 odbędzie się "Bieg dla Mikołaja". Starty odbywać się będą co pełną godzinę z Nowego Świata (parking leśny). Limit na każdą godzinę to 7 osób. Wpłaty (15 zł) na rzecz Mikołaja będzie można dokonać do oznakowanej puszki w dniu biegu.

Bieg ma bardzo szczytny cel, ponieważ organizowany jest dla 9-letniego Mikołaja, który urodził się z Zespołem Downa oraz innymi chorobami wrodzonymi.

Choroby współistniejące z jakimi zmaga się Mikołaj to ubytek przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej serca, niedrożność dwunastnicy oraz nadciśnienie wewnątrzpłucne.

Pierwszy rok swojego niedługiego życia, chłopiec spędził w szpitalu- przeszedł 3 operacje. Mikołaj jest 9 letnim, wesołym chłopcem, który pomału zaczyna pokonywać pierwsze, samodzielne dystanse. Jest to niezmiernie dobra informacja, która bardzo cieszy! A to wszystko, dzięki regularnym rehabilitacjom, które Mikołaj odbywa. Nadal jednak, jest to niewystarczające. Chłopiec, aby mógł kontynuować naukę chodzenia, potrzebuje nowych ortez. Przyczynią się one również, do wyeliminowania przepustów w kolanach oraz stopach.

Pętla ma 7 200 m, można ją przebiec, przetruchtać czy przejść. Nie liczy się czas tylko cel, jakim się będziemy kierować. Organizator biegu, Pan Hubert planuje przebiec 102 km czyli 102%. Po ukończonym biegu każdy z uczestników otrzyma upominek.

Zaisy na bieg pod numerem telefonu 660 118 015.

Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu o tak szczytnym celu!

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas