twitter instagram YouTube

2019-09-19
Drzwi Otwarte - Piątek

Drzwi Otwarte - Piątek

Piąty dzień Tygodnia Obywatelskiego w ramach akcji Aktywne Obywatelskie Leszno przynosi kolejne wydarzenia i możliwości na spędzenie czasu wolnego i poznanie lokalnych organizacji czy instytucji.

Już od godziny 8:00 w siedzibach leszczyńskich przedszkoli będzie odbędą się zajęcia na temat prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi na terenie Leszna, ze szczególnym uwzględnieniem zasad postepowania z odpadami problemowymi takimi jak przeterminowane leki czy zużyty sprzęt elektroniczny.

W Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego będzie możliwość konsultacji oraz pozyskania porad zawodowych.

W ramach akcji Eko-Leszno Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zorganizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży, których celem jest poszerzenie wiedzy o problemach środowiska naturalnego, poznanie sposobów ich rozwiązywania oraz pogłębienie świadomości ekologicznej.

Od godziny 10:00 w Teatrze Miejskim przy ulicy Narutowicza będzie możliwość zwiedzenia kulis Teatru i zapoznanie się z jego działalnością.

W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej o godzinie 11:00 odbędzie się prelekcja pod nazwą „Produkt czy natura – czy jemy co chcemy?”

Uczniowie leszczyńskich szkół będą mieli okazje wziąć udział w grze ulicznej pod nazwą „Leszno Leszczyńskich – 100. Rocznica powrotu Leszna do macierzy”.

Miłośnicy sportu i aktywnego trybu życia skorzystać mogą z konsultacji z dietetykiem, przeprowadzić analizę składu ciała, a także uczestniczyć w treningach i aktywnościach sportowych.

O godzinie 15:00 w sali kinowej Teatru Miejskiego odbędzie się projekcja filmu z audiodeskrypcją oraz dyskusja w ramach działań Klubu Filmowego.

W wypożyczalni dla dzieci i młodzieży przy Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie możliwość uczestniczenia w zabawach oraz spróbować swoich sił w grach planszowych.

Będzie także możliwość uczestniczenia w warsztatach rękodzielniczych, udział w zajęciach grupy wspinaczkowej, a także w warsztatach dla dzieci i młodzieży przybliżające kulturę i język chiński.

Te i wiele innych atrakcji czeka na Was już dzisiaj od godziny 8:00 do 20:30.

Szczegółowy plan wydarzeń znajduje się w załącznikach.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas