twitter instagram YouTube

2019-05-11
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Na 15 maja zaplanowano w Lesznie obchody Międzynarodowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Celem obchodów jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada oficjalnie na 5 maja. Data ta nie została wybrana przypadkowo. 5 maja w całej Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Lesznie oraz Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy im .Piotrusia Pana w Lesznie swoje święto będzie obchodzić 15 maja o godzinie 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie przy ul. Bolesława Chrobrego 3A.

Wszystkim Osobom z Niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, osobom wspierającym życzymy odwagi w walce o marzenia, spokoju o bezpieczną przyszłość, sił do zmieniania rzeczywistości w świat dostępny i pełen równych szans w korzystaniu z wolności i praw człowieka oraz poszanowania GODNOŚCI każdego człowieka!

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas