twitter instagram YouTube

2020-11-25
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Dzisiaj świętują wszyscy miłośnicy miśków!

Światowy Dzień Pluszowego Misia powinno obchodzić każde dziecko - niezależnie od wieku dziecka i od wieku misia, a także jego wyglądu. Ulubione misie to nie zawsze te najpiękniejsze, najdroższe, pachnące nowością i z metką znanego producenta. Niezależnie od tego, jak wygląda ulubiony miś, jest on bardzo często jednym z najlepszych przyjaciół dziecka. Z tego powodu zasługuje na swoje święto. Tym bardziej, że jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!

Historia Pluszowego Misia 

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Nieważne czy świętowanie będzie polegało na ciepłym wspomnieniu ukochanego w dzieciństwie pluszaka, czy na wielkim misiowym przyjęciu, w którym udział wezmą dzieci, rodzice i wszystkie zabawki. Ważne, że są z nami i o nich pamiętamy!

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas