twitter instagram YouTube

2018-07-09
Dzień Przedszkolaka

Co?

Dzień Przedszkolaka 

Gdzie?

leszczyński Rynek

Kiedy?

20.09.2018r.

20 września na leszczyńskim Rynku spotkają się dzieci z leszczyńskich przedszkoli by wspólnie świętować Leszczyński Dzień Przedszkolaka.

Pomysłodawczynią projektu jest pani Iwona Dera - nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 20 w Lesznie. Święto to ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Jego założenia idealnie wpisują się w ideę Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

Leszczyński Dzień Przedszkolaka będzie obfitował w moc atrakcji. W programie tradycyjnie znajdzie się wiele zabaw, konkursów, a także poczęstunki. Najmłodsi jak co roku otrzymają od prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka symboliczne klucze do miasta.

To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Inicjatywa Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma również swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce. Rzecznik Praw Dziecka co roku wysyła specjalny list adresowany do polskich przedszkolaków.

W Lesznie Dzień Przedszkolaka organizują wspólnie wszystkie leszczyńskie przedszkola. Jest to okazja do doskonałej zabawy połączonej z edukacją i integracją. Przy okazji wydarzenie dostarcza dzieciom okazję do świętowania i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas