twitter instagram YouTube

2018-10-05
Dziś Światowy Dzień Uśmiechu

Dziś Światowy Dzień Uśmiechu

Z tej okazji jak co roku odwiedziła nas Pani Anna Paszczuk z Fundacji Dr Clown, oddział w Lesznie przynosząc symbol żółtej uśmiechniętej buzi i jak zawsze zaraziła nas uśmiechem i pozytywna energią. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Leszczyński Oddział Fundacji „Dr Clown” został powołany do życia 24.10.2008 roku. Jak przystało na clownów w kolorowych strojach, z uśmiechem na twarzach niosą radość i nadzieję. Odwiedzają dzieci chore i niepełnosprawne w szpitalach, placówkach leczniczych. Głównym priorytetem działalności fundacji jest otaczanie pomocą dzieci z rodzin najuboższych i dysfunkcyjnych, głównie tych do których z różnych przyczyn nie dociera żadna pomoc. Członkowie organizacji regularnie również spotykają się z Seniorami leszczyńskiego Domu Pomocy Społecznej oraz prowadzą wiele działań  na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i osamotnionych.

Jeśli chcesz dołączyć jako wolontariusz do Fundacji i w kolorowych strojach doktorów clownów z arsenałem sztuczek magicznych prowadzić terapię śmiechem na oddziałach placówek medycznych i specjalnych – zgłoś się do leszczyńskiego oddziału (kontakt: Pełnomocnik Anna Paszczuk, tel. 694 414 458 e-mail: anna.paszczuk@drclown.pl).

Dziś wszyscy uśmiechamy się obowiązkowo nie tylko przesyłając uśmiechnięte buźki na portalach społecznościowych czy przez sms, warto uśmiechnąć się też w realu, na ulicy albo do sąsiada, a najlepiej świętowanie przedłużyć na cały rok.

Uśmiechajcie się!

Radosne święto obchodzone jest od 1999 roku. Światowy Dzień Uśmiechu wymyślił Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas