twitter instagram YouTube

2021-11-15
Ekstramalne Mikołajki z NGO oraz Jarmark Świąteczny

Ekstramalne Mikołajki z NGO oraz Jarmark Świąteczny

Wielkimi krokami zbliżają się święta, a wraz z nimi Ekstremalne Mikołajki z NGO oraz Jarmark, który odbędzie się 19 grudnia na leszczyńskim Rynku. Proponujemy możliwość prezentacji i sprzedaży własnych wyrobów: świątecznych specjałów, ręcznie wykonywanych artykułów świątecznych, lokalnych produktów i wszystko to, co jest związane z tradycją tych wspaniałych świąt.

Celem Jarmarku jest zorganizowanie przestrzeni w której podmioty ekonomii społecznej mogą zaprezentować świąteczne rękodzieło oraz tradycje, zwyczaje i dziedzictwa kulturowe związanego ze świętami Bożego Narodzenia.

Na przygotowanych stoiskach wystawcy mogą wyeksponować przygotowane przez siebie świąteczne ozdoby choinkowe, anioły, mikołaje, rękodzieła artystyczne, witraże i kartki świąteczne etc. 

Do aktywnego udziału w organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych, spółdzielni socjalnych), leszczyńskich instytucji, publiczne placówki oświatowe, grupy nieformalne oraz firmy zaangażowane społecznie.

Regulamin określa zasady organizacyjne Jarmarku Świątecznego organizowanego na terenie Rynku w Lesznie podczas Ekstremalnych Mikołajek z NGO.

Termin: 19 grudnia 2021 r.

Dla zwiedzających Jarmark czynny jest od godz. 15:30 do godz. 18:00.

Dla wystawców Jarmark czynny jest od godz. 12:00 do godz. 19:00.

Wystawcy zobowiązani są po rozłożeniu stoiska odstawić samochody na jeden z parkingów miejskich.

WARUNKI UCZESTNICTWA

Pierwszeństwo udziału w  Jarmarku mają organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, spółdzielnie socjalne)  leszczyńskie instytucje, publiczne placówki oświatowe, grupy nieformalne oraz firmy zaangażowane społecznie z terenu Miasta Leszna posiadający w swej ofercie wyroby związane z tematyką świąteczną, kulturą ludową i rękodziełem. Preferowany asortyment: ozdoby, stroiki, słodycze, wypieki cukiernicze, wszelkie specjały polskiej kuchni świątecznej, artykuły rzemiosła artystycznego, rękodzieło, art. papiernicze i z tworzyw naturalnych, wyroby ceramiczne, biżuteria, wyroby z drewna, wikliny, świeczki, zabawki artystyczne itp.

Uczestnik zamierzający wziąć udział w Jarmarku zobowiązany jest przesłać organizatorowi prawidłowo wypełnioną kartę zgłoszenia stoiska w terminie do dnia 25 listopada 2021 r:

  • Listownie, na adres: Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, al. Jana Pawła II 21 a, 64-100 Leszno
  • lub e-mailem: ngo@leszno.pl  z dopiskiem: „Ekstremalne Mikołajki z NGO”.


Po weryfikacji zgłoszeń – wystawcy zaprezentują się na leszczyńskim Rynku i podczas wydarzenia będzie można kupić świąteczne rękodzieło przygotowane przez lokalne organizacje oraz instytucje czy grupy nieformalne.
Świąteczny Jarmark NGO to jedna z atrakcji tegorocznego wydarzenia Ekstremalne Mikołajki z NGO.

Przed wysłaniem zgłoszenia, prosimy o zapoznanie się z regulaminem - REGULAMIN-DLA-WYSTAWCOW-Jarmark oraz klauzulą informacyjną - KLAUZULA OGÓLNA .

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas