twitter instagram YouTube

2022-11-02
Ekstremalne Mikołajki z NGO oraz Jarmark Świąteczny

Ekstremalne Mikołajki z NGO oraz Jarmark Świąteczny

Wielkimi krokami zbliżają się święta, a wraz z nimi Ekstremalne Mikołajki z NGO oraz Jarmark, który odbędzie się 11 grudnia na leszczyńskim Rynku. Proponujemy możliwość prezentacji i sprzedaży własnych wyrobów: świątecznych specjałów, ręcznie wykonywanych artykułów świątecznych, lokalnych produktów i wszystko to, co jest związane z tradycją tych wspaniałych świąt.

Celem Jarmarku jest zorganizowanie przestrzeni w której podmioty ekonomii społecznej mogą zaprezentować świąteczne rękodzieło oraz tradycje, zwyczaje i dziedzictwo kulturowe związanego ze świętami Bożego Narodzenia.

Na przygotowanych stoiskach wystawcy mogą zaprezentować swoje produkty i usługi oraz wyeksponować przygotowane przez siebie świąteczne ozdoby m.in. bombki, stroiki, kartki świąteczne, witraże, lampiony, lampki oraz świąteczne rękodzieło, a także sprzedawać swoje produkty czy usługi np. kosmetyki, biżuterię, produkty spożywcze, karnety /vouchery na zajęcia czy  obozy sportowe, szkolenia, karty upominkowe i inne oryginalne i nietuzinkowe przedmioty, które mogą stanowić ciekawy prezent dla mieszkańców na te święta.

Do aktywnego udziału w organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych, spółdzielni socjalnych), leszczyńskich instytucji, publiczne placówki oświatowe, grupy nieformalne oraz firmy zaangażowane społecznie.

Termin: 11 grudnia 2022 r.

Godzina:  od 14:00 do godziny 17:00.

W trakcie jarmarku przygotowane zostaną przez nas atrakcje świąteczne m.in. zjazd Mikołajów z wieży Ratusza.

W jaki sposób można dołączyć? Poprzez wypełnienie formularza (druk można pobrać pod newsem) i zgłoszenie się na:

Część wystawienniczą – w ramach której możecie Państwo prezentować, sprzedawać lub rozdawać własnoręcznie stworzone dekoracje świąteczne, witraże, kartki świąteczne i inne przedmioty czy usługi zgodne z Państwa działalnością,
Część warsztatową – w ramach której możecie Państwo wraz z mieszkańcami tworzyć ozdoby świąteczne,
Obie części – jeśli macie Państwo taką możliwość, możecie przygotować oba stoiska. Prosimy w takim wypadku o zaznaczenie takiej chęci w formularzu zgłoszeniowym.

WARUNKI UCZESTNICTWA

Pierwszeństwo udziału w wydarzeniu mają organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, spółdzielnie socjalne) leszczyńskie instytucje, publiczne placówki oświatowe, grupy nieformalne posiadające w swej ofercie wyroby związane z tematyką świąteczną, kulturą ludową i rękodziełem. Preferowany asortyment: ozdoby, stroiki, słodycze, wypieki cukiernicze, wszelkie specjały polskiej kuchni świątecznej, artykuły rzemiosła artystycznego, rękodzieło, art. papiernicze i z tworzyw naturalnych, wyroby ceramiczne, biżuteria, wyroby z drewna, wikliny, świeczki, zabawki artystyczne, karnety /vouchery na zajęcia sportowe, obozy, szkolenia, karty upominkowe, itp.

Uczestnik zamierzający wziąć udział w Jarmarku zobowiązany jest przesłać organizatorowi prawidłowo wypełnioną kartę zgłoszenia stoiska w terminie do dnia 10 listopada 2022 r:

  • Listownie, na adres: Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, ul. Słowiańska 16, 64-100 Leszno
  • lub e-mailem: ngo@leszno.pl  z dopiskiem: „Ekstremalne Mikołajki z NGO”.


Po weryfikacji zgłoszeń – wystawcy zaprezentują się na leszczyńskim Rynku i podczas wydarzenia będzie można kupić świąteczne upominki przez nich przygotowane.


Świąteczny Jarmark NGO to jedna z atrakcji tegorocznego wydarzenia Ekstremalne Mikołajki z NGO.

Przed wysłaniem zgłoszenia, prosimy o zapoznanie się z regulaminem - REGULAMIN-DLA-WYSTAWCOW-Jarmark oraz klauzulą informacyjną - KLAUZULA OGÓLNA .

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas