twitter instagram YouTube

2021-09-16
Festyn z okazji 20- lecia Leszczyńskiego Banku Żywności!

Festyn z okazji 20- lecia Leszczyńskiego Banku Żywności!

W ramach akcji Aktywnwe Obywatelskie Leszno oraz obchodów XX- lecia istnienia Leszczyńskiego Banku Żywności, stowarzyszenie we współpracy ze Szkołą Rolniczo - Budowlaną organizuje festyn.

Festyn rozpocznie się w sobotę 18 września o godz. 14:00 i potrwa do 19:00. Odbędzie się on na ul. Osieckiej na terenie zielonym przy wiatraku.

Na festynie dla mieszkańców zostanie zorganizowany pełen catering, animacje, dmuchańce dla najmłodszych.

W trakcie festynu będą organizowane warsztaty pieczenia pizzy, bułek i chleba. Zostanie uruchomiona również wędzarnia gdzie mieszkańcy będą mogli uwędzić sobie rybę czy wędliny. Natomiast na warsztatach będzie ognisko, na którym będą się piec ziemniaki, kaszanka i kiełbasa.

Szkoła Rolnicza uruchomi sklepik ze zdrową żywnością - warzywami. Odbędzie się również pokaz uli i oraz przedstawiony zostanie proces opieki nad pasieką.

Podczas festynu odbędzie się bieg wokół zielonych terenów Szkoły Rolniczej, który liczy 2 km. Udział w nim może wziąć każdy biegając, chodząc z kijkami, czy też poruszając się na rowerze (dzieci do lat 8).

Główną atrakcją festynu będzie zwiedzanie wiatraka. Będzie istniała również możliwość kręcenia kołem co w rezultacie doprowadzi do ruchu jego ramion.

Na zakończenie festynu zaplanowana jest potańcówka z DJ. Sławkiem Doluś.

Celem festynu będzie uzbieranie pieniędzy na remont nowej siedziby stowarzyszenia w którym powstanie klub dla dzieci, młodzieży oraz seniorów i jadłodajnia dla bezdomnych.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas