twitter instagram YouTube

2020-01-07
Finał WOŚP w Lesznie

Finał WOŚP w Lesznie

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod nazwą "Wiatr w żagle". Sprawdźcie co wydarzy się w Lesznie w ramach WOŚP.

Piątek 10 stycznia

"Zabawa Orkiestrowa" 
W godzinach 10:00 - 14:00 w Zespole Szkół Specjalnych i Szkole Podstawowa nr 7 w Lesznie przy ul. Jana Pawła II 10  Zabawa z tańcem, balonowymi cudeńkami, kawiarenką oraz innymi atrakcjami.

Sobota – 11 stycznia

X Halowy Turniej Piłki Nożnej
O godzinie 10:00 w hali Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie przy ul. Narutowicza 74 rozpocznie się X Halowy Turniej Piłki Nożnej poświęcony pamięci Leszczyńskich Przyjaciół WOŚP.

Niedziela – 12 stycznia

Krwiodawcy dla WOŚP

12 stycznia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie odbędzie się zbiorka krwi. Krew będzie można oddawać w godzinach 9:00 – 13:00.

„Pływanie dla WOŚP”

Test Coopera w wodzie – w godzinach 9:00 – 16:00 na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie przy Al. Jana Pawła II odbędzie się „Pływanie dla WOŚP”. Podczas wydarzenia będzie można sprawdzić swoją kondycję w 12 minutowym teście, a także wesprzeć zbiórkę, której celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

„Biegam dla WOŚP"

O godzinie 10:00 w Galerii Leszno rozpocznie się wydarzenie „Biegam dla WOŚP” z Fitness Klub Sporting. Wydarzenie będzie trwało do godziny 18:00.

XIX Rajd Samochodowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

Jak co roku Automobilklub Leszczyński aktywnie włącza się w wielkie orkiestrowe granie i na swój zakręcony sposób zbiera środki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w tym roku Automobilklub zaprasza wszystkich zmotoryzowanych do wzięcia udziału w rajdzie turystycznym, który jest świetną imprezą dla całych rodzin. Zapisy od godziny 10:00 na leszczyńskim rynku. 

Festyn rodzinny pod hasłem "Wiatr w zagle" dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

W godzinach 10:00 - 14:00 w Szkole Podstawowej nr 13 w Lesznie odbędzie się Festyn Rodzinny "Wiatr w żagle". Podczas festynu odbędą sie występy wokalne, instrumentalne i teatralne. Będzie mozna wziąć udział w licytacji gadżetów i odwiedzić stoiska "Domowe przetwory" oraz "Kiermarz książki i rozmaitości". Jak co roku nie zabraknie cudownej kuchni z ciepłymi posiłkami, a także stoiska z domowymi wypiekami.

Motocyklowa WOŚP 

W tym roku po raz kolejny Klub Motocyklowy BIKERS LEGION LESZNO będzie wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. „Bikersi” czekać będą na ludzi o wielkich sercach w Szkole Podstawowej nr 13 na os. Rejtana w Lesznie, gdzie w ramach wielkiej imprezy organizowanej przez szkołę, wystawią swoje motocykle. Będzie można obejrzeć je z bliska, przymierzyć się do nich i zrobić pamiątkowe zdjęcia na maszynach. 

Magiczne granie dla WOŚP 

Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie w ramach działania sztabu WOŚP organizuje Magiczne Granie w gry planszowe. Tematem przewodnim będzie gra "Talisman Magia i Miecz, jednak do dyspozycji odwiedzających będzie dostępnych wiele tytułów. Znajdą się tutaj gry dla dzieci, rodzin z dziećmi, gry młodzieżowe, imprezowe oraz takie dla bardziej wymagających graczy. 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych przy ul. Kilińskiego 4. 

Bieg i Kijomarsz „Zagraj z Orkiestrą”  

O godzinie 12:00 na Polanie Trzech Dębów w Karczmie Borowej rozpocznie się bieg i kijomarsz „Zagraj z Orkiestrą”. 

„Małe serduszka grają dla orkiestry” 

W godzinach 15:00 - 16:30 w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się XIX Koncert „Małe serduszka grają dla orkiestry”. 

7 sekund wieczności - Teatr Miejski dla WOŚP 

Teatr Miejski w Lesznie zaprasza na spektakl 7 sekund wieczności. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00, a cały dochód z tego spektaklu zostanie przekazany na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Hymn WOŚP na rynku - Obywatelski SPONTAN 

Masz w domu instrument? Chcesz zaśpiewać z ludźmi na rynku by uczcić 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Przyjdź w niedzielę pod ratusz - wejście do Biblioteki Ratuszowej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Pamiętajmy także o pomocy dla dzielnych, ale zmarzniętych wolontariuszy Orkiestry w Lesznie. Firma F-Trust reprezentowana przez Sylwię Sadowską wraz z mężem Zbyszkiem zorganizowała lokum i goracą herbatę, a mieszkanka Leszna pani Ewa Przydrożny przygotowała przepyszne ciasto marchewkowe i czapki.
Do akcji może przyłączyć się każdy z nas - wypieki (najlepiej domowe) można przynosić 12.01. już od rana do "Ogrzewalni" w Lesznie przy ulicy Słowiańskiej 2. Inicjatywa jest całkiem społeczna i warto ją poprzeć. 

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas