twitter instagram YouTube

2019-02-12
Futsalowa niedziela w Trapezie

Cała niedziela w Trapezie przeznaczona była na futsal. Najpierw odbył się turniej charytatywny młodszych piłkarzy Leszno Futsal CUP U 12 , wspierający Damiana Drewnowskiego, a po nim mecz ligowy leszczyńskich seniorów z Heliosem Białystok. Niestety przegrany 1:2.

Turniej charytatywny rozpoczął się o 10:00, a walczyli w nim najmłodsi piłkarze. Każdy mecz trwał po 25 minut, był też czas na licytację rozmaitych gadżetów i sprzedaż programów. Cały dochód z tej akcji przeznaczony zostanie na dalsze leczenie piłkarza GI Malepszy Futsal Damiana Drewnowskiego.

Ostatecznie zmagania wygrał z kompletem 12 pkt. Lech Poznań, drugie miejsce zajęła Warta Poznań 9, trzecie BTS Rekord Bielsko-Biała 6 pkt, czwarte Obra 1912 Kościan 3 pkt. i piąte gospodarze bez zdobyczy punktowej.

O 17:00 rozpoczął się na tym samym parkiecie pojedynek pierwszej ligi futsalu pomiędzy GI Malepszy Futsal a Heliosem Białystok. Goście pierwszą bramkę zdobyli już w pierwszej minucie, w dwunastej prowadzili już 2:0. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. Po przerwie gospodarze ostrzeliwują białostocką bramkę, ale jest jak zamurowana. Pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Hubert Olszak i wszystko kończy się 1:2. Na szczęście przegrał również Constrac Lubawa, bezpośredni rywal leszczyńskiej ekipy w wyścigu do ekstraklasy.

Opublikował: ngo@leszno.pl