twitter instagram YouTube

2019-11-22
Generator eNGO - najważniejsze informacje dla użytkowników

Generator eNGO - najważniejsze informacje dla użytkowników

Przypominamy, iż Miasto Leszno wdrożyło generator ofert eNGO, który dostępny jest pod adresem www.leszno.engo.org.pl. W tym artykule prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące narzędzia.

Witamy w generatorze ofert eNGO!

eNGO.org.pl to platforma internetowa stworzona z myślą o organach administracji publicznej oraz organizacjach pozarządowych, które współpracują w oparciu o przepisy ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ustawę o sporcie. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich zarejestrowanych organizacji pozarządowych (pod adresem www.engo.org.pl) a do korzystania z niej potrzeba jedynie komputera z dostępem do Internetu.

Korzystanie z aplikacji jest dla organizacji pozarządowych BEZPŁATNE. Dodatkowo, w ramach pakietu usług wykupionego przez samorząd otrzymują Państwo wsparcie telefoniczne i mailowe (np. w przypadku problemów technicznych związanych z obsługą aplikacji). Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo pod adresem www.engo.org.pl/pomoc. Znajdą tam Państwo również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące działania systemu oraz instrukcję obsługi (do pobrania) oraz link do filmów instruktażowych zamieszczonych w serwisie „youtube” pokazujące jak zarejestrować organizację oraz jak złożyć ofertę.

Dostęp do konta możliwy jest pod adresem www.engo.org.pl, po wybraniu właściwego województwa na mapie, kliknięciu w konto samorządu, do którego chcemy złożyć ofertę.

Przed złożeniem oferty należy organizację zarejestrować w systemie. Ważne! Tylko jedna osoba rejestruje konto organizacji, po czym to ona zakłada innym osobom z organizacji (użytkownikom) konta dostępu, już po zalogowaniu się do swojego konta. Tak więc osoba zakładająca konto jako pierwsza (w ramach jednej organizacji) widziana jest w systemie jako swego rodzaju administrator konta organizacji. Prosimy nie zakładać więcej niż jednego konta dla danej organizacji pozarządowej.

Korzystanie z aplikacji przez organizację pozarządową niesie ze sobą wile korzyści, m.in:

 • Wyeliminowanie najczęściej popełnianych błędów z ofert i sprawozdań (rachunkowych, związanych z harmonogramem oraz kompletności wypełnienia wszystkich pól i dołączania załączników);
 • Pilnowanie przez aplikację spełnienia warunków konkursowych w miarę wypełniania oferty;
 • Informowanie organizacji pozarządowych o statusie oferty dzięki wysyłaniu przez system automatycznych powiadomień;
 • Ułatwienia związane z komunikacją pomiędzy pracownikami organu administracji publicznej i organizacjami pozarządowymi;
 • Możliwość posiadania wielu kont w ramach jednej organizacji umożliwia pracę kilku osób nad tą samą ofertą/sprawozdaniem, w tym samym czasie;
 • Możliwość tworzenia szablonów i ich wykorzystywania do ponownego złożenia oferty;
 • Zaczytywanie większości danych z aktualnej wersji oferty do sprawozdania;
 • Pogrupowanie wydatków w sprawozdaniach według numerów pozycji kosztorysów (rodzaju kosztów) ułatwia ich sprawdzanie.

Zapraszamy do korzystania!

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Wszystkie ważne dokumenty w jednym miejscu!

W trosce o Państwa czas i komfort pracy na etapie składania ofert oraz późniejszej realizacji zadań publicznych, zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze dokumenty takie jak:

 • Roczny Program Współpracy na rok 2020;
 • Planowy harmonogram ogłaszania otwartych konkursów ofert na rok 2020;
 • Instrukcję dla użytkowników generatora eNGO;
 • Wytyczne dla beneficjentów w zakresie informacji i promocji;
 • Logotypy do pobrania
 • i wiele innych!
 • Wszystkie pliki znajdują się w zakładce DOKUMENTY, znajdującej się w górnym menu strony! (https://leszno.engo.org.pl/do-pobrania)

Zachęcamy do korzystania i życzymy owocnej pracy!

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Nie wiesz jak korzystać z generatora? Obejrzyj filmiki instruktażowe!

Jeśli pomimo zapoznania się z instrukcją dla użytkowników generatora NGO nadal mają Państwo wątpliwości co do jego obsługi, gorąco zachęcamy do obejrzenia filmików instruktażowych przygotowanych specjalnie z myślą o użytkownikach przez operatora generatora, tj. Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych DELTA PARTNER.

Filmiki instruktażowe dostępne są pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UC2VwYIYOG5XWFvIsro99i_g 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Już niebawem w generatorze zostaną ogłoszone Otwarte Konkursy Ofert. Zachęcamy do śledzenia strony i sprawdzania aktualności na bieżąco!

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas