twitter instagram YouTube

2018-06-04
Informatory NGO

Informatory NGO

Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przygotowuje różnorodne informatory dotyczące działalności lokalnych NGO. Warto zadbać o to, by pojawiały się w nich wzmianki o Waszej organizacji i jej działaniach.

W poprzednich artykułach często podkreślaliśmy fakt, jak ważna jest widoczność Waszej organizacji w różnych źródłach. Przekłada się to na to, jak bardzo znana jest organizacja wśród lokalnej społeczności, czy jest odbierana jako aktywna. To jeden ze składników dobrego wizerunku. Urząd Miasta udostępnia dodatkowe możliwości promocji przedsięwzięć między innymi poprzez tematyczne informatory.

Weekend z NGO

„Weekend z NGO” pojawia się w formie postu na fanpage’u Leszczyńskie NGO oraz w Aktualnościach na stronie ngo.leszno.pl. Publikowany jest w piątki i zawiera informacje o wydarzeniach organizowanych przez leszczyńskie organizacje pozarządowe, planowanych na dni weekendowe, czyli piątek, sobotę i niedzielę. Dołączone do niego są również przygotowane przez organizatorów plakaty promujące. Zamieszczane w nim są także wydarzenia cykliczne.

Jeżeli Wasza organizacja realizuje w ciągu weekendu inicjatywę, w której mieszkańcy mogą wziąć udział – wystarczy wysłać informację, poprzez fanpage czy też na adres e-mail ngo@leszno.pl, najlepiej dołączając plakat promujący wydarzenie. Zapowiedź wydarzenia pojawi się w „Weekendzie z NGO”.

Wakacje z NGO, Ferie z NGO

W ciągu roku są dwa okresy, na które planowane jest szczególnie dużo wydarzeń – zajęć sportowych, warsztatów, wyjazdów. To oczywiście letnie wakacje i ferie zimowe. Odpowiednio na każdą z tych okazji pojawia się informator – „Wakacje z NGO” oraz „Ferie z NGO”. Udostępniane są w wersji elektronicznej, a także papierowej, do przejrzenia w Biurze Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Jeżeli Wasza organizacja przygotowuje w okresie wakacyjnym czy zimowym wydarzenia – przeznaczone dla dzieci, młodzieży, seniorów, dla mieszkańców ogółem – warto przesłać o tym informację. Bardzo mile widziane są materiały graficzne promujące inicjatywę.

Aktualnie gromadzone są informacje dotyczące wydarzeń organizowanych w lecie 2018 roku. Więcej informacji TUTAJ.

Co słychać w Trzecim Sektorze?

Co miesiąc ukazuje się broszura zatytułowana „Co słychać w Trzecim Sektorze?”. Jest to informator dotyczący aktualnych wydarzeń w świecie leszczyńskich organizacji pozarządowych. Poza przydatnymi informacjami dla osób działających w NGO, znajdują się tam również zapowiedzi nadchodzących wydarzeń i relacje z tych już minionych.

Informator ukazuje się z reguły piętnastego dnia każdego miesiąca, więc jeśli Wasza organizacja planuje ciekawe przedsięwzięcie, warto w pierwszych dwóch tygodniach podesłać odpowiednią informację. „Co słychać w Trzecim Sektorze?” jest udostępniane, podobnie jak Wakacje i Ferie z NGO, na stronie ngo.leszno.pl, fanpage’u Leszczyńskie NGO i w formie papierowej w Biurze Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Opublikowane dotychczas informatory można przeczytać TUTAJ.

Leszczyński Informator Organizacji Pozarządowych

W przygotowaniu znajduje się ogólny Informator Leszczyńskich Organizacji Pozarządowych. Jego celem jest stworzenie kompletnej bazy informacji o organizacjach działających na terenie Miasta Leszna, zawierającej aktualne dane kontaktowe. Dzięki temu mieszkańcy uzyskają dostęp do rzetelnych danych potwierdzonych i przez Urząd i przez organizacje.

Informator będzie podzielony tematycznie, co ułatwi mieszkańcom wyszukiwanie organizacji, które ich interesują.

Do końca czerwca będą wysyłane przygotowane karty z informatora do organizacji pozarządowych, w celu potwierdzenia zawartych w nich informacji.

Jak przesyłać informacje?

Informacje o Waszych wydarzeniach prosimy przesyłać na ngo@leszno.pl lub za pośrednictwem fanpage’a Leszczyńskie NGO. Pamiętajcie, żeby, jeżeli wysyłacie plakaty czy inne materiały graficzne, dołączyć zgodę na ich publikację na portalu społecznościowym i stronie internetowej (wystarczy napisać taką zgodę w treści maila czy wiadomości). Najważniejsze są: nazwa wydarzenia, krótki opis, data i godzina, nazwa organizatora.

 

Zapraszamy do odwiedzenia biura pod adresem Al. Jana Pawła II 21a, 64-100 Leszno i zapoznania się z wydrukowanymi egzemplarzami niektórych z powyższych informatorów.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas