twitter instagram YouTube

2019-09-03
Jesień w Leszczyńskim Banku Żywności

Jesień w Leszczyńskim Banku Żywności

Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności serdecznie zaprasza na spędzanie aktywnego czasu przez wrzesień.

W każdy wtorek miesiąca o godzinie 17:00 Stowarzyszenie zaprasza seniorów i uczestników projektu „Śniadania aktywizujące”, które są współfinansowane ze środków budżetu Miasta Leszna na praktyczne spotkania ze specjalistą Dietetykiem Katarzyną Ratajczak. Również w tym projekcie codziennie w godzinach od 8:00 do 10:00, przyrządzane oraz wydawane są śniadania przez podopiecznych LBŻ.  Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

W każdy czwartek Stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w projekcie „Spiżarnia rozmaitości”, który współfinansowany jest z budżetu Miasta Leszna oraz projekcie „Aktywne Lato, Jesień, Zima” współfinansowanego ze środków samorządu województwa wielkopolskiego na warsztaty kulinarne, manualne gry oraz zabawy. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. 

Od września rusza również w Stowarzyszeniu stałe, bezpłatne wydawanie odzieży używanej. Odbywa się ono w środy, czwartki i piątki w godzinach od 9:00 do 13:00.  Również we wrześniu rusza wydawanie  wyprawki  papierniczej  dla  najmłodszych,  głównie  dla  dzieci, które  liczą  na  wsparcie  jednego  Rodzica  oraz  wychowują  się  bez  rodzeństwa.

Także od września rusza akcja w szkołach i przedszkolach leszczyńskich oraz powiatu Leszczyńskiego zbierania artykułów chemicznych i higienicznych (tj. szampon, żel pod prysznic, papier toaletowy, proszek, mydło, płyn do naczyń/podłóg, chusteczek).  Artykuły zbierane będą do paczek dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Akcja potrwa do końca października.   

Stowarzyszenie  Leszczyński  Bank  Żywności posiada również w swojej ofercie pełen wachlarz animacji dla dzieci i młodzieży wraz z cateringiem.  LBŻ posiada  atesty, zgody  oraz  własny  sprzęt. Organizują  pikniki, festyny  plenerowe  jak  i  imprezy okolicznościowe. Zapewniają bezpieczną rozrywkę, najnowsze animacje  oraz  smaczne  jedzenie.

Poniżej, na plakatach przedstawione zostały jakie wydarzenia zostaną zorganizowane przez Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas