twitter instagram YouTube

2018-10-04
Jesienny weekend z NGO

Jesienny weekend z NGO

Kolejny weekend przed nami. Pogoda ma dopisać, warto więc wykorzystać aktywnie czas.

PIĄTEK

Piątkowe popołudnie to dobry moment na relaksującą gimnastykę Chi Kung. Fundacja Zdrowa Natura zaprasza o 16.00 do Parku Leszczyńskich Satyryków. Chi Kung są systemem ćwiczeń zdrowotnych, które charakteryzują się niskim obciążeniem ciała, mogą więc je wykonywać osoby o różnej kondycji fizycznej. Chi Kung jest praktyką dla wszystkich zarówno osób zdrowych jak i z różnymi dolegliwościami, można ćwiczyć również na siedząco. Osoby mające różne problemy zdrowotne szczególnie mogą odnieść realne korzyści, poprawiając swój stan zdrowia.

 I LO w Lesznie, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO w Lesznie oraz Stowarzyszenie "Twórcze Horyzonty" ze Wschowy zapraszają do auli I LO na 18.00 na  Portrety Ziemi, czyli cykl spotkań z podróżnikami. Tym razem  historia tak niemożliwa, że nie tylko włosy stają dęba, ale i serce kołacze ze wzruszenia, a czasem mięśnie brzucha bolą od zabawnych historii, pogoni za reniferami i atrakcjami, które zapewniał największy bohater tej historii – Kadlook, pies Alaskan Malamut, który postanowił pojechać na emeryturę do swojej zimowej ojczyzny, zabierając ze sobą swoich właścicieli – Klaudię Jadwiszczyk i Krzysztofa Lewickiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na pierwsze spotkanie współorganizowane z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Poznaniu, które odbędzie się o godz. 18.00 w Bibliotece Ratuszowej. Temat "Populizm - zmora czy błogosławieństwo demokracji" przedstawi p. Piotr Andrzejewski, który jest asystentem naukowym w Instytucie Studiów nad Niemcami. Zajmuje się ruchami radykalnie prawicowymi, populizmem oraz polityką państw niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria).

 

SOBOTA

Amatorzy aktywnego rozpoczynania weekendu mogą jak co sobotę wystartować w pięciokilometrowym biegu z pomiarem czasu - Parkrun. Organizatorem Parkrunu jest "Fundacja "Życie Cudem Jest". Start biegu o godzinie 9.00 z Polany Trzech Dębów w Karczmie Borowej.

O godzinie 10.00 w Hali Trapez rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego organizowany przez Szkołę Tańca Margo i  Stowarzyszenie IMPACT  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

Leszczyński Klub Speedrowerowy Szawer Leszno zaprasza do kibicowania młodszym zawodnikom. O 12.00 na leszczyńskim torze w towarzyskim spotkaniu zmierzą sie młodzicy z Leszna i Zielonej Góry. 

O 18.00 w sali Trzynastka odbędzie się trzecia runda zmagań szczypiornistów. MKS Real Astromal Leszno podejmuje drużynę Forza Wrocław.

NIEDZIELA

Niedzielny poranek można zacząć aktywnie. Już od 8.00 będzie się można sprawdzić podczas Testu Coopera w ramach akcji "100 TESTÓW COOPERA NA 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI". Test odbędzie się na Stadionie Lekkoatletycznym, organizuje go AZS PWSZ Leszno.

Godzina 9.00 to początek drugiej kolejki Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Leszna. Organizatorem LLPS jest Stowarzyszenie UKS 9 Leszno.

Fundacja Arena i Świat zaprasza na 8 km, jesienny marsz z kijkami. Start: 9:00 Zbiórka na zatoczce przy ul Dożynkowej. Jadąc od Lipowej, mijamy wszystkie ogródki działkowe, parking ten znajduje się po lewej stronie tuż przed torami koło ul. Łanowej. 

Od 9.20 rozpocznie się Rajd Konstruktor organizowany przez Automobilklub Leszczyński. Start rajdu z Rancza Karina. Szczegóły na stronie organizatora.

III Bieg Kibiców Unii Leszno wystartuje o godzinie 12.00 spod Stadionu im. Alfreda Smoczyka. Do pokonania jest trasa o długości 5,5 km. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno. 

Organizacja Turystyczna Leszno Region zaprasza o 14.00 na spacer po Lesznie  z przewodnikiem. Udział w spacerze jest bezpłatny a jego tematem jest "Zieleń w naszym mieście - historia i dzień dzisiejszy".

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na 16.00 na salon historyczno - artystyczny. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie sylwetka Sylwestra Machnikowskiego oraz jego bogaty dorobek piśmienniczy, zgromadzony w zbiorach biblioteki Muzeum Okręgowego w Lesznie.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas