twitter instagram YouTube

2021-10-12
Kobieto! Badaj się regularnie!

Kobieto! Badaj się regularnie!

Różowy październik- takim mianem określamy dziesiąty miesiąc w roku! Ma on na celu profilaktykę raka piersi!

Pomimo tego, że tak wiele mówi się o profilaktyce raka piersi, wciąż wiele kobiet nie stawia tego na życiowym piedestale.

W świecie wielu kobiet panuje wciąż przeświadczenie, że najpierw należy zadbać o wszystkich dookoła a na końcu o siebie. Jest to błędne przekonanie. Profilaktyka, wczesne wykrycie niepokojących nas zmian jest kluczem do wczesnego oraz szybkiego leczenia, jeżeli guz okaże się być złośliwym.

APELUJEMY - KOBIETO, BADAJ SIĘ REGULARNIE!

W Lesznie znajduje się wiele miejsc, gdzie można otrzymać pomoc i wsparcie. Jednym z nich jest Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne "Amazonka". Stowarzyszenie powstało z inicjatywy lekarza onkologa Pani Barbary Gacek oraz 16 kobiet po mastektomii, które stanowiły komitet założycielski. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Wojewódzkim Sądzie Rejestrowym 6 czerwca 1994 r. a Zarząd Stowarzyszenia wpisano do rejestru sądowego 17 lutego 1995 r. Od tego czasu Stowarzyszenie działa nieprzerwanie i skupia obecnie ok. 100 osób. 

W historii Amazonek wpisało się wiele wydarzeń oraz inicjatyw a kilka z nich odbywa się niezmiennie do dziś. Jedną z nich jest październikowe sadzenie "Pól Nadziei". Tegoroczna akcja odbędzie się 15 października o godz. 11:00. Tego dnia przy zbiegu Al. Jana Pawła II z ul. Dąbrowskiego na Polach Nadziei posadzonych zostanie 2 000 cebulek żonkili. Dlaczego akurat żonkile? Żonkil jako symbol nadziei i odradzającego się życia, ma przypominać wszystkim o potrzebach ludzi chorych na choroby nowotworowe. Na akcji nie zabraknie również prototypu piersi dzięki któremu będzie można się nauczyć wyczuć guzka oraz poczęstunku, który przygotuje Fundacja Centrum Aktywności Twórczej. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak. Organizatorem jest Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne "Amazonka", Fundacja Centrum Aktywności Twórczej wraz z Miastem Lesznem. 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas