twitter instagram YouTube

2019-11-08
Konferencja naukowo-szkoleniowa poświęcona profilaktyce uzależnień

Konferencja naukowo-szkoleniowa poświęcona profilaktyce uzależnień

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie serdecznie zaprasza na cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów poświęconych profilaktyce uzależnień.

Poprowadzą je pracownicy Zakładu Resocjalizacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz praktycy związani na co dzień z pracą w szkole oraz w środowisku lokalnym, również tym trudnym. Dostrzegając, w jak zmiennej i momentami niebezpiecznej, ale jednocześnie niezwykle ciekawej, rzeczywistości funkcjonujemy organizatorzy chcą zaproponować Państwu nowe spojrzenie na profilaktykę. Jest to profilaktyka oparta na dowodach naukowych (evidence based practice), czyli taka, w której rozwiązania przed wprowadzeniem do działania, zostały sprawdzone pod kątem ich efektywności. Nie tylko dowiedzą się Państwo o źródłach tego podejścia, ale przede wszystkim o tym jak skutecznie pracować z dziećmi i młodzieżą, wykorzystując zweryfikowane naukowo metody.

Warsztaty będą okazją do tego, by spróbować wybranych technik w praktyce. Organizatorzy chcą pokazać, że profilaktyka nie musi być nudna, że może być mocno rozwojowa, a przede wszystkim - jeśli odwołamy się do sprawdzonych metod i technik - skuteczna.   

Zapisy: http://cdn.leszno.pl/najblizsze-szkolenia/1784-2019-11-29-konferencja-naukowo-szkoleniowa-pt-profilaktyka-uzywania-substancji-psychoaktywnych-alkohol-narkotyki-oparta-na-evidence-based-08-45-14-15?fbclid=IwAR2FYcgtzd84X7dk-yy3SSvTvR2cJ6cMzxHm68cwCz4YuTA3sE3iGZZaTtA 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas