twitter instagram YouTube

2019-03-07
Konferencja prasowa "Zostaw swój 1% w Lesznie"

Konferencja prasowa

Dziś w gabinecie Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka odbyła się konferencja prasowa nt. akcji "Zostaw swój 1% w Lesznie"

Trwa okres rozliczeniowy, samorząd Leszna, jak co roku, zachęca mieszkańców, aby 1% podatku dochodowego od osób fizycznych przekazywali na rzecz organizacji pozarządowych działających w mieście. Wzorem lat ubiegłych miasto wspólnie z organizacjami pozarządowymi podjęło szereg działań mających na celu propagowanie przekazywania swojego 1% na rzecz leszczyńskich stowarzyszeń. W mieście rozwieszono informacyjne plakaty i banery. W mediach społecznościowych regularnie zamieszczane są informacje nt. kampanii "Zostaw swój 1%  w Lesznie" . Autobusy komunikacji miejskiej zostały oklejone banerami. Ulotki informacyjne zostały przekazane do biur rachunkowych oraz placówek oświatowych. Intensywna kampania promująca, przynosi wymierne efekty.

W ubiegłym roku aż 21.541 mieszkańców Leszna przekazało swój 1% organizacjom pożytku publicznego z terenu całego, 1781 osób z Leszna przekazało 1% leszczyńskim organizacjom co dało kwotę 288 992,40 zł która trafiła do leszczyńskich OPP. 1% podatku  można przekazywać na kilkadziesiąt podmiotów, które są uprawnine, aby otrzymywać 1%. Ich wykaz jest dostępny poniżej. Jeśli nie wiecie komu przekazać swój 1 % podatku - zapoznajcie się z broszura, w której opisujemy leszczyńńskie organizacje pożytku publicznego. 

Wypełniając zeznanie podatkowe trzeba koniecznie podać nr KRS wybranej organizacji. To numer pod jakim stowarzyszenie czy fundacja widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas