twitter instagram YouTube

2019-11-13
Warszawska triada biegowa 2019 z leszczyńskimi mażoretkami

Warszawska triada biegowa 2019 z leszczyńskimi mażoretkami

Leszczyńskie mażoretki po raz kolejny zatańczyły w Warszawie. Dziewczyny zaprezentowały się 11 listopada podczas Biegu Niepodległości. W wydarzeniu wzięło udział 22 tysiące biegaczy z całego kraju. Bieg Niepodległości to wydarzenie kończące Warszawską Triadę Biegową. Do udziału w wydarzeniu zaprosił mażoretki PKO Pank Polski Biegajmy Razem.

Warszawska triada biegowa to cykl trzech imprez biegowych organizowanych przez miasto Warszawa oraz partnerów. W skład triady wchodzą biegi o charakterze patriotycznym -  Bieg Niepodległości, Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego, które odbywają się pod wspólnym hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Wszystkie wydarzenia cieszą się duża frekwencją zarówno wśród biegaczy jak i kibiców. Każda z imprez ma także swoją wyjątkową oprawę – począwszy od specjalnie przygotowanej tematycznie trasy prowadzącej w okolicach szczególnych dla historii stolicy i Polski miejsc a skończywszy na wyjątkowych medalach czy koszulka w barwach narodowych.

Nieodłącznym elementem oprawy tych biegowych wydarzeń są pokazy artystyczne. Działająca w Miejskim Ośrodku Kultury sekcja Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna miała okazję wystąpić  w 2019 roku podczas wszystkich wydarzeń wchodzących w skład Warszawskiej Triady Biegowej.  W maju dziewczęta można było podziwiać podczas 29 Biegu Konstytucji 3 Maja. W lipcu tancerki zaprezentowały się podczas 29 Biegu Powstania Warszawskiego. 11 listopada dziewczęta kibicowały natomiast uczestnikom 31 Biegu Niepodległości. Każda z imprez W listopadowym  biegu uczestniczyło ok. 22 tysięcy biegaczy.

Przypomnijmy, że leszczyńskie mażoretki można było zobaczyć podczas Warszawskiej Triady Biegowej także w 2015 i 2016 r.

Zdjęcia: PKO Bank Polski Biegajmy Razem, archiwum zespołu.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas