twitter instagram YouTube

2018-07-05
Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu

W dniach 29.06 – 01.07.2018r w Olsztynie odbyły się najważniejsze i kończące sezon dla juniorów czternastoletnich, centralne zawody Polskiego Związku Pływackiego – Letnie Mistrzostwa Polski juniorów 14 lat w pływaniu. W zawodach tych wzięło udział blisko 600 najlepszych zawodników ze 148 klubów całej Polski.

Miejski Klub Pływacki Astromal Leszno reprezentowała trójka zawodniczek: Oliwia Smektała, Ewa Golec i Kinga Przybysz – podopieczne trenera Krzysztofa Kozłowskiego. Wśród bardzo dużej konkurencji zawody te były bardzo udane dla leszczyńskich pływaczek. Wszystkie pobiły swoje rekordy życiowe a Oliwia Smektała wywalczyła podczas trzydniowych zmagań 4 finały. Pierwszego dnia podczas popołudniowego finału A w konkurencji 100m st. motylkowym zajęła 4 miejsce w Polsce !!! z świetnym życiowym wynikiem 1:07,17 (poranne eliminacje 1:07,49 r.ż.). Wywalczyła również finał A w konkurencji 200m st. motylkowym zajmując ostatecznie 7 miejsce w kraju z czasem 2:32,50 (eliminacje 2:33,36 r.ż.) oraz finał A w konkurencji 200m st. zmiennym – 9 miejsce w kraju. Oliwia płynęła również w finale B konkurencji 50m st. motylkowym, w którym zajęła miejsce 9 – co dało jej 19 pozycję w Polsce. Bardzo blisko finałów w konkurencjach 50, 100 i 200m st. grzbietowym była Ewa Golec z świetnymi życiówkami zajmując odpowiednio 25, 28 i 29 miejsca w kraju. Kinga Przybysz również poprawiała swoje rekordy życiowe i najlepszy wynik osiągnęła w konkurencji 200m st. klasycznym. W punktacji klubowej MKP Astromal Leszno (z trzema zawodniczkami) zajął 47 lokatę na 148 klubów i drugie miejsce wśród drużyn z Wielkopolski (lepsi byli tylko pływacy i pływaczki z Warty Poznań). Bardzo cieszą poprawiane rekordy życiowe podczas najważniejszych imprez PZP oraz awans leszczyńskich zawodniczek w rankingach ogólnopolskich. Udział w finałach A i B należy uznać za ogromny sukces w kontekście coraz większej i wyrównanej konkurencji w pływaniu, szczególnie w młodszych rocznikach takich jak czternasto - i piętnastolatków.

Opublikował: ngo@leszno.pl