twitter instagram YouTube

2014-03-21
Młodzieżowy Festiwal Filmowy PLURAL+

Festiwal PLURAL+ został stworzony z myślą o młodych ludziach – jako narzędzie wyrażania opinii o migracjach i różnorodności etnicznej i kulturowej. Jego celem jest również pokazanie, że młodzi ludzie potrafią być kreatywnymi ambasadorami i inicjatorami zmian społecznych na świecie, a ich aktywność może na te zmiany oddziaływać.

W ramach Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Plural+ 2014 Sojusz Cywilizacji ONZ wraz z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji zaprasza młodych ludzi do nadsyłania oryginalnych i kreatywnych filmów, związanych z tematami Festiwalu:
- migracją
- różnorodnością
- integracją społeczną

Kto może uczestniczyć?
Młodzi ludzie w wieku od 9 do 25 lat.
Możliwa jest praca zespołowa i przygotowanie jednego wideo przez grupę osób, pod warunkiem, że wszyscy mieszczą się w limicie wiekowym.

Jak wziąć udział:
– Film wideo można zrobić w dowolnym stylu czy gatunku, może to być animacja, dokument, film fabularny, teledysk, komedia itp. – jeśli tylko odzwierciedlać będzie to, co myślisz o migracji i różnorodności.
– Film musi trwać do 5 minut, uwzględniając napisy początkowe i końcowe.
– Film powinien być wykonany po styczniu 2012 roku i, jeśli nie jest w języku angielskim, musi posiadać angielskie napisy. Preferowane jest nadsyłanie filmów nagranych na płytach DVD (zasady i wytyczne dotyczące przesyłania filmów znajdują się na stronie internetowej).


Nagrody:
Międzynarodowe jury przyzna nagrody w trzech kategoriach wiekowych: od 9 do 12, od 13 do 17 i od 18 do 25 lat.

Trzech zwycięzców otrzyma 1000 USD oraz zaproszenia do uczestnictwa w ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w Nowym Jorku, w grudniu 2014 roku. W ramach zaproszeń pokryte będą koszty podróży i zakwaterowania.

Termin nadsyłania prac: 27 czerwca 2014 roku.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy

 

Leszno. Rozwiń skrzydła

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas