twitter instagram YouTube

2018-07-12
Modelarnia lotnicza Klubu „Na Piętrze” z sukcesami w zawodach.

Dużą aktywność w rywalizacji modeli latających prezentują członkowie „Modelarni Lotniczej” działającej w ramach Klubu „Na Piętrze” przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”.

W  czerwcu i w lipcu w różnych regionach Polski i w różnej rangi zawodach leszczyńscy modelarze lotniczy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W dniach 16-17 czerwca 2018 roku w Gliwicach rozegrane zostały 49. Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla juniorów młodszych. Efektem startu modelarzy lotniczych z Klubu „Na Piętrze”, startujących pod szyldem Aeroklubu Leszczyńskiego, były 4 medale. I tak w klasie F1A/M miejsce drugie wywalczył Mikołaj Janicki a lokatę trzecią Jakub Gejgał. W klasie F1H Jakub Gejgał był drugi przegrywając walkę o złoto po dwóch dogrywkach. Ekipa z Leszna w klasyfikacji zespołowej została sklasyfikowana na miejscu trzecim w rywalizacji dwunastu zespołów.

Najświeższe sukcesy modelarzy wiążą się ze startem w Pucharze Polski Modeli Swobodnie Latających „Małych Form” w Pile, w dniu 8 lipca 2018 roku. Nasi zawodnicy zaprezentowali się w tych zawodach z bardzo dobrej strony zajmując wysokie lokaty i czterokrotnie stając na podium Pucharu Polski.  W kategorii młodzik Mikołaj Janicki wywalczył pierwsze miejsce w rywalizacji szybowców (klasa F1H) oraz trzecie miejsce w kategorii modeli z napędem gumowym (klasa F1G). Z kolei w grupie seniorów w rywalizacji szybowców (klasa F1H) miejsce 3 zajął Wojciech Dziurzyński a w kategorii modeli z napędem gumowym (klasa F1G) najlepszym zawodnikiem okazał się Leszek Stawecki – opiekun i kierownik ekipy, instruktor w Modelarni Lotniczej Klubu „Na Piętrze

Modelarzom z Klubu „Na Piętrze” przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” pod wodzą Leszka Staweckiego  należą się ogromne gratulacje. A  Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Lesznie podziękowania za okazaną pomoc w wyjeździe na zawody.