twitter instagram YouTube

2015-01-13
"Nabory wniosków w programie "Europa dla obywateli" w 2015 r

Informujemy o ogłoszeniu naborów w obu komponentach Programu "Europa dla obywateli". Termin składania wniosków to 2 marca 2015, godz. 12:00 czasu brukselskiego.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA), w zakładkach dedykowanych poszczególnym działaniom:
Komponent "Pamięć europejska"
Komponent "Społeczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie", Działanie "Partnerstwa miast"
Komponent "Społeczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie", Działanie "Sieci miast"
Komponent "Społeczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie", Działanie "Projekty społeczeństwa obywatelskiego"

Program "Europa dla obywateli" 2014-2020
W dniu 14 kwietnia 2014r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie ustanawiające na lata 2014-2020 program "Europa dla obywateli”, który ma na celu zwiększenie świadomości obywateli o historii i integracji europejskiej oraz pomoc obywatelom w lepszym zrozumieniu polityki UE i jej wpływie na ich codzienne życie.

Program składa się z dwóch obszarów tematycznych: "Pamięć europejska” oraz "Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie", które są uzupełnione przez granty operacyjne oraz działanie horyzontalne: „Waloryzacja”, mające na celu analizę, rozpowszechnianie i wykorzystanie wyników projektów dofinansowanych z programu „Europa dla obywateli”.
Do pobrania jest już dostępny Przewodnik po Programie, zawierający informacje na temat możliwości finansowania, procedur aplikacyjnych i kalendarz składania wniosków.

Uwaga :
Wnioski na projekty pamięci europejskiej od roku 2015 mają jeden termin aplikowania i jest to 2 marca. Projekty społeczeństwa obywatelskiego również można składać tylko w jednym naborze w roku - 2 marca. Wnioski o dofinansowanie partnerstw miast i sieci miast partnerskich w latach 2015-2020 można składać w dwóch terminach: 1 marca i 1 września.

Szczegółowe informacje dotyczące programu opublikowane są na stronie: http://eacea.ec.europa.eu/europe-for-citizens_en.

Źródło: Punkt kontaktowy programu „Europa dla Obywateli”

 

Leszno. Rozwiń skrzydła!

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas