twitter instagram YouTube

2021-09-20
Nowy termin festynu

Nowy termin festynu

Z uwagi na sobotnie opady deszczu festyn organizowany w ramach akcji Aktywne Obywatelskie Leszno przez Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności, we współpracy ze Szkołą Rolniczo - Budowlaną został przeniesiony na dzień 21 września.

W ramach festynu stowarzyszenie Leszczyńśki Bank Żywności będzie również świetowac swoje 20- lecie istnienia. Impreza odbędzie się na ul. Osieckiej na terenie zielonym przy wiatraku, start o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00.

Na festynie dla mieszkańców zostanie zorganizowany pełen catering, animacje, dmuchańce dla najmłodszych.

W trakcie festynu będą organizowane warsztaty pieczenia pizzy, bułek i chleba. Zostanie uruchomiona również wędzarnia gdzie mieszkańcy będą mogli uwędzić sobie rybę czy wędliny. Natomiast na warsztatach będzie ognisko, na którym będą się piec ziemniaki, kaszanka i kiełbasa.

Szkoła Rolnicza uruchomi sklepik ze zdrową żywnością - warzywami. Odbędzie się również pokaz uli i oraz przedstawiony zostanie proces opieki nad pasieką.

Podczas festynu odbędzie się bieg wokół zielonych terenów Szkoły Rolniczej, który liczy 2 km. Udział w nim może wziąć każdy biegając, chodząc z kijkami, czy też poruszając się na rowerze (dzieci do lat 8).

Główną atrakcją festynu będzie zwiedzanie wiatraka. Będzie istniała również możliwość kręcenia kołem co w rezultacie doprowadzi do ruchu jego ramion.

Na zakończenie festynu zaplanowana jest potańcówka z DJ. Sławkiem Doluś.

Celem festynu będzie uzbieranie pieniędzy na remont nowej siedziby stowarzyszenia w którym powstanie klub dla dzieci, młodzieży oraz seniorów i jadłodajnia dla bezdomnych.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas