twitter instagram YouTube

2020-05-07
"Palcem po Lesznie" - Park 1000-lecia

Dziś w ramach cyklu "Palcem po Lesznie" zachęcamy Was do spaceru po Parku 1000-lecia.

Park 1000- lecia jest jednym z najczęściej odwiedzanym parkiem przez mieszkańców Leszna. Jedną z atrakcji parku był ogród zoologiczny, który obecnie funkcjonuje jako mini zoo. Pierwszy ogród zoologiczny w Lesznie powstał w 1903 r. przy ul. Poniatowskiego.

W 1941 r. niemieccy okupanci powołując się na względy sanitarne przenieśli zwierzyniec na teren obecnego Parku Tysiąclecia.

W 1945 r. z powodu walk i mroźnej zimy większość zwierząt wyginęła, a ogród zoologiczny przestał funkcjonować. W 1977 r. zoo zostało reaktywowane i podporządkowane Miejskiemu Zakładowi Zieleni. 

W latach 1995 – 2002 ogród zoologiczny został zmodernizowany. Po zmianach w zoo można było zobaczyć m.in. jelenie, dziki, niedźwiedzie, bażanty, żubry czy małpy. Na terenie parku znajdował się również amfiteatr, w którym odbywało się wiele wydarzeń kulturalnych.

Obecnie w parku mieści się Mini Zoo, gdzie podziwiać można między innymi ptaki oraz zwierzęta domowe. Dla dzieci przeznaczony jest plac zabaw, na którym znajduje się statek. Jednak niewątpliwie największą atrakcją jest Park Linowy "Tarzan", jeden z nowocześniejszych tego typu w kraju, posiadający trzy trasy wspinaczkowe.

Park jest ogrodzony i na noc zamykany. Godziny otwarcia są uzależnione od pór roku.

Park 1000-lecia

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas