twitter instagram YouTube

2018-09-18
Piątek 21 września

Piątek 21 września

W ramach IV edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno w piątek 21 września moc atrakcji dla wszystkich mieszkańców Leszna.

Od godz . 8:00 do 20.30 w dniu 20 września  2018 r. na mieszkańców Leszna czekać będzie wiele atrakcji: konsultacje, warsztaty, zajęcia dla dzieci, treningi, występy artystyczne i inne ciekawe akcje przygotowane przez leszczyńskie NGO, firmy i instytucje zaangażowane społecznie.

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego przygotował ciekawą prelekcję na temat prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, zasad prawidłowej segregacji odpadów. Na koniec zrobimy porządek z wielką górą śmieci.

Centrum Dietetyczne Natur House proponuje konsultacje z dietetykiem i trenerem personalnym oraz degustacje produktów dietetycznych.

Leszczyńskie Centrum Biznesu przedstawi informacje o działalności i rozwoju Inkubatora Przedsiębiorczości.

Wojskowa Komenda Uzupełnień przeprowadzi pogadankę oraz prezentację na temat ochotniczych form służby wojskowej.

Panorama Leszczyńska Sp. z o.o. zapozna zwiedzających ze tajnikami swojej pracy.

Fundacja Zdrowa Natura Sp.z o.o. przygotowała dla mieszkańców prelekcję na temat produktów pszczelich.

Warsztaty komunikacji alternatywnej, zapoznanie z narzędziami i nowymi technologiami wykorzystywanymi do komunikacji alternatywnej to oferta Fundacji pomocy osobom niepełnosprawnym Totus Tuus.

 BALANS Justyna Przewoźna oferuje zainteresowanym sesję ćwiczeń lub masaż na urządzeniach Slender Life.

Zespół Szkół Rolniczo- Budowlanych oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Leszczyńskiej Szkoły Rolniczo- Budowlanej przewidziało na dzień dzisiejszy akcję sadzenia drzewek i krzewów na terenie ZSR-B.

Kontynuacja zapoczątkowanej  przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Amazonka podczas festynu akcji sadzenia żonkili. Wszystkie osoby, które podczas festynu w dniu 15 września otrzymały cebule żonkili zapraszamy do ich uroczystego wysadzenia na Leszczyńskim Polu Nadziei u zbiegu alei Jana Pawła II z ulicą Dąbrowskiego.

Transformers oferuje bezpłatne konsultacje z trenerem i fizjoterapeutą.

Spółdzielnia Socjalna Vita zaprasza na degustację.

Dla zainteresowanych działalnością sekcji kręglarskiej  dla dzieci Klub Sportowy „Polonia 1912” przygotował możliwość uczestnictwa w otwartym treningu.

W każdej godzinie od 14 dostępnych będzie 7 miejsc na seans w Grocie Solnej. Ostatni seans zaczyna się o godz. 19:00. Jest to atrakcja przygotowana  dla mieszkańców przez Spółdzielnię Socjalną „KUBA-BART”.

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej ma swojej ofercie prowadzone przez międzynarodowych wolontariuszy zajęcia w formie warsztatów kulturowych „Turcja kontra Hiszpania”.

Szkoła Językowa SMILE dla zainteresowanych ma 10 % zniżki na kursy językowe oraz upominki niespodzianki .

KP Polonia 1912 Leszno zaprasza na trening rocznika 2003-2004.

Z członkami Stowarzyszenia „Wygraj Siebie” na ławce czasu będzie można porozmawiać o wydarzeniach sprzed 100 lat.

Za sprawą Leszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  i KLUBU KWADRAT w siedzibie klubu królować będą amatorzy gier bitewnych i planszowych.

Stowarzyszenie Echo zaprasza na podsumowanie projektu „Malowanie przy murze” oraz półmetek „Kreatywnie w Echo”.

Informacji o fachowej pomocy uzależnionym udzieli zainteresowanym Stowarzyszenie Ruch Trzeźwościowy.

Stowarzyszenie „Nasza Alternatywa” Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „Alternatywa” przygotowało dla chętnych możliwość uczestnictwa w warsztatach dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach tematycznych: jiu-jitsu- sztuka walki i samoobrony i grupa dziennikarsko-projektowa.

Klub Modelarstwa Lotniczego zaprezentuje swój dorobek dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie- Klub na Piętrze”.

Przedszkole Niepubliczne „Kolorowy świat” S.C. oraz Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS przygotowali wykład oraz trzy warsztaty naukowe.

Football Academy Leszno zaprasza na pokazowy trening piłkarski dla dzieci. Wszystkich małych miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy.

Juniorzy i seniorzy zaprezentują swoje umiejętności w piłce ręcznej dzięki Międzyszkolnemu Klubowi Sportowemu REAL- ASTROMAL.

Wystawa prac m.in. Wyspiańskiego, Malczewskiego. Mehoffera, „Galeria pod chmurką”, koncert piosenek harcerskich, żołnierskich i patriotycznych to wydarzenia , na które zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa „Małe Zatorze”.

Stowarzyszenie Klubów Sportów Walki „DRACHE” przygotowało gry i zabawy, będzie też możliwość uczestnictwa w treningu. Zapraszamy zainteresowanych.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie – Klub na piętrze” poprowadzi zajęcia Salsa fit dla dorosłych.

Stowarzyszenie „Nasza Alternatywa” Młodzieżowe Centrum Profilaktyki Alternatywa w ofercie na piątek ma warsztaty wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży w wieku 13-22 lat.

Więcej szczegółowych informacji, godziny, i kontakt do osób organizujących znajdziecie w programie , który dla Was przygotowaliśmy do pobrania.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach. Wstęp wolny.

 

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas