twitter instagram YouTube

2018-03-22
Piątek (23.09.2016)

Piątek  23 września będzie już piątym dniem pełnym atrakcji przygotowanych przez leszczyńskie organizacje pozarządowe i instytucje. W ramach Dni Otwartych poszczególne organizacje, leszczyńskie instytucje przygotowały m.in. różnorodne zajęcia, zabawy, konkurencje sportowe, pokazy, warsztaty na które zapraszają zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej wraz ze Stowarzyszeniem Nasz Dom – Nasz Świat zapraszają na leszczyński Rynek, gdzie odbędzie się pokaz mody ekologicznej. Będzie to kontynuacja Eko-akcji. Stowarzyszenie PL18 zaprasza z kolei dzieci na wyjazd do Ośrodka Leśnego Zaskroniec w Koczurach.

Warsztaty samoobrony z elementami JIU-JITSU przygotowało Stowarzyszenie „Nasza Alternatywa”. Sztuki walki można również trenować w Klubie Sportowym K.O.ZAK TEAM, który w piątek zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat na trening Taekwondo.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu będą mieli też możliwość skorzystania z bogatej oferty siłowni 4 STEPS TO BE FIT, w programie treningi grupowe, konsultacje indywidualne oraz trwający 3 godziny maraton treningów.

Kolejny dzień będzie można również spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym. UKS LOK „Lesna” zaprasza na swoją strzelnicę. Oprócz wystawy broni sportowej będzie również możliwość oddania 10 strzałów z broni pneumatycznej – dla najlepszych strzelców przewidziane medale i dyplomy.

W piątkowe popołudnie będzie również szansa na spotkanie z piłkarzami ręcznymi MKS Realu Astromal Leszno grającymi na zapleczu ekstraligi. Otwarty trening rozpocznie się o godzinie 18:30 w Hali Sportowej „Trzynastka” przy Szkole Podstawowej nr 13 w Lesznie.

Chłopców, tym razem z rocznika 1998-2001, na otwarty treningi piłki nożnej zaprasza z kolei KS Polonia 1912 Leszno. Trening odbędzie się na boiskach kompleksu sportowego przy ul. Górowskiej, a każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił i sprawdzić umiejętności.

Na piątek Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie przewidziała finał akcji zbiórki elektrośmieci prowadzonej w nawiązaniu do akcji Eko Leszno. Otwarte zajęcia plastyczne z ekologią w tle czy pokaz prac w szkolnym korytarzu to tylko niektóre z atrakcji czekających na odwiedzających.

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza  odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego pn.”Aktywne Obywatelskie Leszno”

Seniorzy po raz kolejny będą mieli okazję udać się do Centrum Aktywności Seniora prowadzonego przez Fundację Jesienny Uśmiech. Tym razem wspólnie spędzony czas upłynie na twórczych zajęciach podczas których powstaną piękne bukiety z liści – liść jest bowiem symbolem Fundacji.

Panorama Leszczyńska zaprasza na zwiedzanie redakcji, będzie możliwość prześledzenia jak zmieniała się lokalna prasa na przestrzeni lat poprzez prezentację archiwalnych numerów Panoramy Leszczyńskiej, a także możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w redakcji z pewnością będzie nie lada atrakcją dla wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza dla młodzieży, której marzy się w przyszłości praca dziennikarza.

Dla młodzieży wyjątkowe Dni Otwarte zaplanowała również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Oprócz oferty edukacyjnej uczelni będzie można się też zapoznać z funkcjonującym tam życiem studenckim. Chór, biblioteka, uczelniana czytelnia czy działający przy PWSZ teatr zapraszają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ich twórczością i działalnością. Dodatkowo specjalnie na ten dzień uczelniane Biuro Karier przygotowało warsztaty i oferty pracy dla wkraczających na rynek pracy młodych ludzi.

Godziny, miejsca oraz namiary na osoby kontaktowe, które mogą udzielić więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach znajdziecie w przygotowanym przez nas programie do pobrania poniżej. Zapraszamy do udziału.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas