twitter instagram YouTube

2020-10-15
Pola Nadziei 2020 – posadziliśmy żonkile

Pola Nadziei 2020 – posadziliśmy żonkile

Kwiatem symbolizującym nadzieję jest żonkil. Co roku wczesną jesienią w całej Polsce sadzone są cebulki tego gatunku, aby na wiosnę zakwitły żonkilowe pola nadziei. Dziś też tak było w Lesznie.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka” wspólnie z Prezydentem Miasta Leszna, Prezesem i pracownikami MPWIK Leszno, urzędnikami, mieszkańcami, młodzieżą z I LO, innymi NGO-sami oraz  pracownikami Miejskiego Zakładu Zielenii zasadzili cebulki żonkili.

"Na Polu Nadziei po raz trzeci sadzimy żonkile - kwiaty nadziei, które mają przypominać o potrzebach ludzi terminalnie chorych na raka piersi. Dzisiaj, 15 października przypada także 120 rocznica Leszczyńskich Wodociągów, więc posadzenie 120 cebulek żonkili przez prezesa Rafała Zalesińskiego i pracowników uświetni ten piękny jubileusz. Od lat MPWiK Leszno wspiera i pomaga amazonkom w obchodach Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. Bardzo się cieszymy, że w tym roku udało się połączyć oba te święta. Jest to nasz dar dla miasta i mieszkanców" - powiedziała Mieczysława von Ossowska prezes zarządu "Amazonek", rozpoczynając całą akcję sadzenia.

Na wiosnę wyrosną z nich piękne kwiaty, które dadzą nadzieję wszystkim walczącym z nowotworem.

Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a dzisiaj żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.

"Dzięki zaangażowaniu wielu osób rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym" - dodała Mieczysława von Ossowska 

Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Inicjatywa „Pola Nadziei”, to nie tylko sadzenie żonkili, to również akcja edukacyjno-szkoleniowa, ponieważ leszczyńskie Amazonki cyklicznie w szkołach prowadzą warsztaty oraz angażują się w wiele akcji społecznych.

Członkinie organizacji są bardzo aktywne i wzajemnie się wspierają. W obliczu choroby to bardzo istotne, by mieć kogoś z kim można porozmawiać. Taka osoba w trudnych chwilach wyciągnie pomocną dłoń, wysłucha i podzieli się swoimi doświadczeniami. Leszczyńskie Amazonki to wspaniałe i silne kobiety.

„Pomagasz innym – pomagasz sobie, bo przez to, że pomagamy innym, że czujemy się potrzebne, nasze zdrowie się poprawia" - zakończyła Prezes leszczyńskich "Amazonek"

Wydarzenie zwróciło uwagę społeczności lokalnej na ideę „Pól Nadziei”, propagowało wolontariat jako formę aktywności społecznej, uwrażliwiło na potrzeby chorych i uświadamiało, że warto pomagać.

Dzisiaj również leszczyński Ratusz podświetlony zostanie różowym światłem, o czym pisaliśmy wcześniej >>>> kliknij tutaj . Kolor różowy jest kolorem profilaktyki przeciwnowotworowej. Oświetlenie będzie można oglądać od godz.18 do godz. 23. 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą budować świadomość na temat raka piersi i chcieliby swoją obecnością wesprzeć wszystkie kobiety, które zmagają się z chorobą.

Dotykam, badam = WYGRYWAM

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją, którą znajdziecie poniżej!

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas