twitter instagram YouTube

2019-09-29
Posadź żonkila

Posadź żonkila

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Park Jonstona skrzyżowanie Alei Jana Pawła II i ul. Dąbrowskiego
Data rozpoczęcia: 2019-10-11 11:00
Data zakończenia: 2019-10-11 13:00
Organizator: Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Amazonka oraz Miasto Leszno

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Amazonka w ramach akcji Aktywne Obywatelskie Leszno zaprasza 11 października do włączenia się w akcję „Pola Nadziei”. W tym dniu wszyscy zainteresowani razem z Amazonkami sadzić będą cebulki żonkili symbolizujących nadzieję w walce z chorobą nowotworową.

Akcja „Pola nadziei”, to nie tylko sadzenie żonkili, to również akcja edukacyjno-informacyjna, ponieważ leszczyńskie Amazonki cyklicznie prowadzą akcje profilaktyczne - o ostatniej inicjatywie można przeczytać tutaj . Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a dzisiaj żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.

"Organizując to wydarzenie chcemy powiększyć Leszczyńskie Pole Nadziei. Żonkil jako symbol nadziei i odradzającego się życia ma przypominać wszystkim o potrzebach ludzi chorych na choroby nowotworowe. To my pomagając im jesteśmy taką nadzieją. Pole będzie tam, gdzie sadziliśmy je w zeszłym roku tj. w parku Jonstona przy skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i ul. Dąbrowskiego" - mówi Mieczysława von Ossowska- prezes zarządu

Kiedy wiosną zakwitają żonkile rozpoczynie się kampania Pola Nadziei, przypominająca o ludziach ciężko i nieuleczalnie chorych. Wydarzenie ma również zwrócić uwagę społeczności lokalnej na ideę „Pól Nadziei”, propagować wolontariat jako formę aktywności społecznej, a także uwrażliwiać na potrzeby chorych i niezapomninać, że warto pomagać.

Akcja jest organizowana w ramach inicjatywy lokalnej przy współudziale Miasta Leszna.

Napisz do nas