twitter instagram YouTube

2018-05-18
Promocja na Targach NGO – wydarzenia w Lesznie

Promocja na Targach NGO – wydarzenia w Lesznie

W ciągu roku w Lesznie odbywają się duże imprezy skierowane do organizacji pozarządowych. Warto wziąć w nich udział – to świetna okazja, aby mieszkańcy dowiedzieli się o działalności naszej organizacji.

Wystawianie się na targach, czy to firm, czy organizacji pozarządowych, zawsze jest doskonałą metodą promocji dla ich uczestników. Targi odwiedza wiele osób, dla większości z nich może być to pierwsza okazja, aby poznać daną organizację, zapoznać się z jej ofertą, działalnością i misją. Im więcej osób weźmie udział w danym wydarzeniu, tym większy jest zasięg, z jakim docieramy do odbiorców. Dlatego szczególnie warto zastanowić się nad wzięciem udziału w dużych imprezach adresowanych do mieszkańców.

Zwiększenie grona osób, do których docieramy z informacją o naszej organizacji, to nie jedyna zaleta targów. Poznajemy także innych wystawców – organizacje, z którymi mogą nas łączyć podobne cele i z którymi możemy nawiązać owocną współpracę. Poza tym dzięki uczestnictwu w targach tworzymy i podtrzymujemy dobry wizerunek naszej organizacji jako aktywnej, prężnie działającej i społecznie zaangażowanej. Poprzez wystawianie się podczas takich wydarzeń organizacja staje się bardziej znana i dobrze się kojarzy, dzięki czemu łatwiej będzie pozyskać ewentualnych wolontariuszy, nowych członków, sponsorów.

Dokładne wskazówki dotyczące tego, o czym powinniśmy pamiętać, wystawiając się na targach, można znaleźć TUTAJ. W niniejszym poradniku przybliżymy konkretne imprezy odbywające się na terenie miasta Leszna, w których mogą wziąć udział organizacje pozarządowe.

Informacje na temat takich wydarzeń zawsze pojawiają się na stronie www.ngo.leszno.pl i na fanpage’u Leszczyńskie NGO. Dlatego warto śledzić nasze strony, aby z wyprzedzeniem wiedzieć o zbliżających się wydarzeniach i wziąć w nich udział.

Dzień Europy i Targi Organizacji Pozarządowych

To wydarzenie w całości poświęcone organizacjom pozarządowym, które co roku licznie biorą w nim udział. Na parę godzin płyta leszczyńskiego Rynku zostaje zajęta przez leszczyńskie organizacje, które zachęcają mieszkańców do odwiedzenia ich stoisk poprzez różne animacje, gry, konkursy, warsztaty, materiały promocyjne i inne atrakcje.

Dzień Europy w Lesznie tradycyjnie odbywa się w sobotę, a targom towarzyszą występy na scenie. Żywa atmosfera, liczne atrakcje i duża liczba wystawców przyciągają mieszkańców na Rynek. Każdy podmiot biorący udział w wydarzeniu ma przydzielone miejsce na płycie Rynku, gdzie może urządzić swoje stoisko i zachęcać odwiedzających, aby skorzystali z oferowanych atrakcji, zapoznali się z broszurami i innymi materiałami dotyczącymi działalności organizacji.

Wielką zaletą targów jest to, że ludzie zainteresowani naszą organizacją mogą porozmawiać twarzą w twarz z jej członkami, zadać pytania dotyczące naszych działań. Bezpośredni kontakt jest najlepszym sposobem, aby zostać zapamiętanym przez mieszkańców. Warto też zadbać o to, aby zatrzymać odwiedzających na dłużej przy naszym stoisku poprzez oferowanie ciekawych aktywności, np. angażując dzieci w gry i zabawy albo urządzając pokazy powiązane tematycznie z działalnością organizacji. W ten sposób wzbudzimy jeszcze większe zainteresowanie.

Możliwość promocji nie kończy się na samym wystawieniu się na targach albo wzięciu udziału w występach na scenie. Po wydarzeniu na portalach internetowych – stronie ngo.leszno.pl i fanpage’u Leszczyńskie NGO oraz na portalach lokalnych mediów – zostają zamieszczone fotorelacje z wydarzenia. Plakietki z nazwą organizacji, dostarczane przed imprezą na każde stanowisko, gwarantują rozpoznawalność organizacji.

Tegoroczna edycja Dnia Europy miała miejsce 12 maja. Relację z wydarzenia można przeczytać TUTAJ, a także zobaczyć, jak cała impreza wyglądała z perspektywy biorących w niej udział wolontariuszy – TUTAJ.

Aktywne Obywatelskie Leszno

Odbywająca się co roku akcja pod nazwą „Aktywne Obywatelskie Leszno” trwa przez tydzień i obejmuje kilka wydarzeń, w których mogą wziąć udział organizacje pozarządowe. Jest to największa impreza przeznaczona dla organizacji, która odbywa się w Lesznie, dlatego szczególnie gorąco zachęcamy wszystkie organizacje do wzięcia w udziału czy to w festynie, czy w innych wydarzeniach odbywających się w ramach akcji.

Festyn NGO, instytucji i firm zaangażowanych społecznie

Festyn jest najbardziej rozpoznawanym wydarzeniem organizowanym w ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna. Podobnie jak podczas Dnia Europy, organizacje pozarządowe mogą wziąć udział w targach NGO organizowanych w plenerze, jednak rozmiary wrześniowej imprezy są dużo większe - w poprzednim roku wzięło w niej udział aż około 180 podmiotów. Tak duże wydarzenie przyciąga dużą liczbę mieszkańców, co przekłada się na większą skuteczność promocji wystawców. 

Podsumujmy korzyści, dla których warto być wystawcą:

 • doskonała możliwość zaprezentowania działalności swojej organizacji,
 • nawiązywanie i rozbudowywanie kontaktów z innymi organizacjami, firmami zaangażowanymi społecznie,
 • budowanie dobrego wizerunku organizacji,
 • bezpośredni kontakt z osobami zainteresowanymi naszą organizacją,
 • zmobilizowanie członków i sympatyków organizacji do wspólnego działania,
 • promocja w mediach.

Dni Otwarte

Podczas Dni Otwartych mieszkańcy mogą odwiedzić organizacje pozarządowe w ich siedzibach. Podczas dni otwartych organizacje, które biorą w nich udział, przygotowują dla odwiedzających materiały dotyczące ich działalności oraz dodatkowe aktywności. Celem jest umożliwienie mieszkańcom zapoznanie się z leszczyńskimi organizacjami i ich codziennym funkcjonowaniem. Dzięki temu odwiedzający mają niezwykłą okazję poznać i dokładnie przyjrzeć się szerokiemu spektrum aktywności podejmowanych przez ludzi z pasją. 

Co zyskujemy, otwierając swoją siedzibę dla gości?

 • możliwość zaprezentowania swoich działań, oferty,
 • lepszy dostęp do grupy docelowej,
 • bezpośredni kontakt z mieszkańcami,
 • możliwość poznania potrzeb i opinii mieszkańców,
 • nowe, ciekawe doświadczenia,
 • nawiązanie nowych kontaktów.

Randki Obywatelskie

Kolejną ciekawą propozycją są Randki Obywatelskie. To spotkanie integracyjne przedstawicieli organizacji działających na terenie Miasta Leszna, podczas którego każdy uczestnik będzie mógł zamienić kilka słów z członkami innych organizacji. Celem jest stworzenie warunków do swobodnej, luźnej rozmowy, wymiany doświadczeń, opinii, nawiązywanie kontaktów, tworzenie możliwości do współpracy. 

Możliwości jest wiele!

Gorąco zachęcamy, aby brać udział w wydarzeniach koncentrujących się na Trzecim Sektorze. To ogromne możliwości dla wszystkich uczestników - zarówno pod względem promocji, jak i zdobywania nowych doświadczeń, poznawania nowych ludzi, innych organizacji. Razem budujmy obywatelskie Leszno!

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas