twitter instagram YouTube

2019-11-18
Propozycje na nadchodzący tydzień

Propozycje na nadchodzący tydzień

Przed nami kolejny listopadowy tydzień. Warto sprawdzić co przygotowały dla Was leszczyńskie organizacje i instytucje.

Poniedziałek, 18 listopada

 • Rozpoczęcie sezonu łyżwiarskiego

W poniedziałek 18 listopada planowane jest otwarcie miejskiego lodowiska. Od tego sezonu zimowe szaleństwo odbywać się będzie pod zadaszeniem, co znacząco poprawi dotychczasową jakość funkcjonowania obiektu. Z lodowiska można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:50, z kolei w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00 do 20:50. Bilet normalny kosztować będzie 8 złotych, a ulgowy 5 zł. W ofercie są także bilety okresowe obejmujące 10 wejść. Łyżwy można wypożyczyć w cenie 9 złotych. Cztery złote mniej kosztować będą łyżwy dla przedszkolaków, uczniów i studentów.

 • Podsumowanie BraveKids Leszno i pokaz Brave Cinema pt. „Idol z ulicy”

Fundacja Kontakt zaprasza wszystkich przyjaciół projektu BraveKids Leszno na podsumowanie tegorocznej edycji BraveKids Leszno połączone z pokazem filmu Brave Cinema pt. "Idol z ulicy" w reżyserii Hany Abu-Assad. Początek o godzinie 18:30 w Teatrze Miejskim w Lesznie.

 • „Znani nieznani. Polacy światu”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Polską Akademią Nauk Archiwum w Warszawie zaprasza do Galerii Dworcowej w Lesznie na wystawę „Znani nieznani. Polacy światu”. Wystawę można obejrzeć w dniach 18.11.-10.12.2019 r.

Wtorek, 19 listopada

 • „Stres na rynku pracy – techniki radzenia sobie ze stresem” – bezpłatne szkolenie

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Oddział Zamiejscowy w Lesznie zaprasza na szkolenie adresowane dla osób pełnoletnich, które są zestresowane w otaczającym świecie i chciałyby to zmienić. W trakcie szkolenia uczestnicy uświadomią sobie rolę stresu w swoim życiu, przedstawione zostaną metody radzenia sobie ze stresem. Każda osoba będzie miała możliwość nauczyć się wyrażać i akceptować emocje, co ma kluczowy wpływ na zdrowie psychiczne. W szkoleniu mogą uczestniczyć również osoby niebędące zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy. Do udziału w zajęciach można zgłaszać się również za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: e.piotrowska@wup.poznan.pl

 • Dzień bezpłatnej konsultacji księgowej

Leszczyńskie Centrum Biznesu zaprasza na bezpłatną konsultację z księgowym, w każdy wtorek w godz. 9:00-12:00 do Inkubatora Przedsiębiorczości w Lesznie. Konsultacje przeznaczone są dla każdego, w szczególności dla przedsiębiorców i osób chcących założyć własną firmę. Bezpłatna konsultacja księgowa trwa około 30 min. Na konsultacje obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 65 32 22 106.

 • Warsztaty „Serce od serca”

Stowarzyszenie Wygraj Siebie zaprasza na otwarte spotkania szycia biało-czerwonych serc. Razem uszyjmy 100 serc z okazji 100-lecia powrotu Leszna do macierzy i 100 serc na nowe 100-lecia. Zaproszenie kierowane jest do mieszkańców Leszna, a szczególnie do osób zamieszkałych na obszarze rewitalizacji. Spotkania poprowadzą liderki zadania Nina Nyczka i Anna Zwierzańska. Warsztaty odbędą się w Bibliotece Ratuszowej w godzinach od 16:00 do 19:00.

 • Bezpłatne zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla dzieci

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie, zaprasza dzieci w wieku 10-12 lat do udziału w cyklu bezpłatnych zajęć o charakterze edukacyjno-terapeutycznym. Zajęcia będą realizowane w oparciu o program "Przyjaciele Zippiego", a podczas ich trwania zostaną poruszone takie tematy jak: jak poznawać własne uczucia i jak o nich rozmawiać? doskonalenie komunikacji - nauka kreatywnego słuchania; kim jestem? - budowanie poczucia własnej wartości; w grupie siła, czyli o mocy nawiązywania prawidłowych relacji z rówieśnikami. Zajęcia będą miały charakter cyklicznych spotkań 4 – 5 spotkań raz w tygodniu po 2 godziny. Termin pierwszego spotkania: 19 listopad 2019r. Godzina spotkań: 16.30 do 18.30. Miejsce: Ośrodek Interwencyjno - Readaptacyjny, ul. Niepodległości 27c Prowadząca: Joanna Stokłos - pedagog Zgłoszenie: mailowo: centrum@tkopd.leszno.pl lub telefonicznie (65) 529 98 65.

Środa, 20 listopada

 • Świąteczne warsztaty rodzinne ze Stowarzyszeniem Krokus

Rodzinne warsztaty to doskonała okazja by wspólny czas z dzieckiem poświęcić na zabawę, twórcze działanie. Dekoracje bożonarodzeniowe, szycie, klejenie,nawlekanie, przypinanie...- sprawiają, że poczujemy zbliżająca się magię świąt. Podczas warsztatów pod okiem pedagogów będzie można przygotować unikalne rodzinne dekoracje, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Pierwsze spotkanie 20.11.2019 środa godz 16.00-18.30 w siedzibie SSK Krokus-Poradnia Rodzinna, ul. Mickiewicza 2/3 Leszno. Zgłoszenia telefoniczne od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00- 19.00 506 968 164

 • ​„Środa z poezją kawy”

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza o godz. 18.00 na spotkanie pt. „Środa z poezją kawy”prowadzone przez Panią Bożenę Łuczak w Bibliotece Ratuszowej.

Czwartek, 21 listopada

 • Short film workshop, czyli międzynarodowe warsztaty filmowe

Zagraniczni wolontariusze Fundacji CAT zapraszają na otwarte warsztaty filmowe! Warsztaty odbędą się w czwartek, 21 listopada br. o godzinie 17:00 w Biurze Fundacji przy ulicy Bocznej 6. Podczas warsztatów z pewnością będzie można się dowiedzieć czegoś nowego, interesującego, a także spędzić miło czas w międzynarodowym towarzystwie.

 • Spotkanie z psychologiem Małgorzatą Parchetą-Kołoszuk pt. „Awaria – dziecko mi się zepsuło"

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w związku z realizacją projektu, pt. „Wsparcie rodzinie” współfinansowanego przez Wojewodę Wielkopolskiego zaprasza na cykl spotkań ze specjalistą, które odbędzie się 21 listopada o godzinie 17:00. Na spotkaniu przedstawione zostaną m.in. konkretne techniki pomocne w komunikacji z dzieckiem oraz w rozwiązywaniu konfliktów. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka przy ulicy Słowiańskiej 59b. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach edukacyjnych mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr tel. 65 529 98 65 lub mail: centrum@tkopd.leszno.pl.

 • Facebook i zakupy online dla osób w wieku 50+ - bezpłatne warsztaty

Czy chcieliby Państwo dowiedzieć się jak założyć i obsługiwać konto na Facebook'u? A może interesują Państwa zakupy dokonywane przez internet? Każdy powód jest dobry, by zgłosić się na bezpłatne szkolenie z zakresu obsługi Facebook'a oraz zakupów online! Szkolenie, którego organizatorem jest Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, odbędzie się w czwartek, 21 listopada br. w godzinach od 17:30 do 19:00 w Biurze Fundacji CAT przy ulicy Bocznej 6 w Lesznie. Zapisy w lokalnych klubach seniora lub poprzez sms na numer telefonu: 665 480 656. Uwaga! Organizatorzy proszą o zabranie swoich komputerów. Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej "Erasmus+".

Piątek, 22 listopada

 • Warsztaty „Serce od serca”

Stowarzyszenie Wygraj Siebie zaprasza na otwarte spotkania szycia biało-czerwonych serc. Razem uszyjmy 100 serc z okazji 100-lecia powrotu Leszna do macierzy i 100 serc na nowe 100-lecia. Zaproszenie kierowane jest do mieszkańców Leszna, a szczególnie do osób zamieszkałych na obszarze rewitalizacji. Spotkania poprowadzą liderki zadania Nina Nyczka i Anna Zwierzańska. Warsztaty odbędą się w Stacji Biznes w godzinach od 16:00 do 19:00.

 • III Ogólnopolska Konferencja naukowo-szkoleniowa „INNY-NIE GORSZY”

Fundacja PRODESTE-Filia Leszno, Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii, Poradnia Zdrowia Psychicznego DMD zapraszają na III Ogólnopolska Konferencję naukowo-szkoleniową „INNY-NIE GORSZY”. W grupie prelegentów znajdą się przedstawiciele różnych środowisk. Łącząc siły i doświadczenie tak dużej grupy bardzo doświadczonych ludzi otwiera się  przestrzeń na tworzenie osobistych i systemowych rozwiązań na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Rejestracja na konferencję rozpocznie się od godziny 9:00 w Auli Comeniana Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

 • Spotkanie z podróżnikami – Czy poganie jeszcze istnieją?

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty serdecznie zaprasza na spotkanie pn. "Czy poganie jeszcze istnieją?", podczas którego Podróżniczka Stasia Budzisz opowiada o swojej wyprawie na Kaukaz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w ramach projektu "Portrety Ziemi". Wstęp 6 zł. Inicjatywę dofinansowano ze środków Miasta Leszna.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas