twitter instagram YouTube

2019-06-17
Rodzinny Piknik z Bezglutenową Mamą

Rodzinny Piknik z Bezglutenową Mamą

W sobotę 15 czerwca odbyła się szósta edycja bezglutenowego pikniku.

W tym roku wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bezglutenowej Mamy przyciągnęło wielu zainteresowanych. W wydarzeniu uczestniczyło około 700 osób z Polski i Europy.

Podczas pikniku uczestnicy skorzystać mogli z konsultacji lekarskich, wziąć udział w wykładach tematycznych, uczestniczyć  w wielu grach i zabawach, a także spróbować pysznego jedzenia. Na pikniku po raz pierwszy pojawiły się bezglutenowe pierogi.

Piknik Bezglutenowej Mamy cieszył się bardzo dużą popularnością. W sobotniej edycji  udział wzięło wielu nowych wystawców, którym bardzo zależało na osobistym spotkaniu z chorymi na celiakię.

Podczas wydarzenia organizatorzy promowali picie leszczyńskiej kranówki, a także zadbali  o ochronę środowiska wykorzystując drewniane naczynia i sztućce.

III. Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie przebiegał pod honorowym patronatem prezydenta miasta Leszna oraz marszałka województwa wielkopolskiego. Wydarzenie było współfinansowane przez Miasto Leszno.

Więcej informacji o Wielkopolskim Dniu Diety Bezglutenowej oraz inicjatywach, akcjach czy przepisach kulinarnych Bezglutenowej Mamy znaleźć można na stronie internetowej https://bezglutenowamama.pl/ oraz na Fan Page https://www.facebook.com/bezglutenowamama/. Zachęcamy do odwiedzin!

 

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas