twitter instagram YouTube

2019-07-23
Rodzinny Warsztat Plastyczny - Duch Wiatru - Recykling

Rodzinny Warsztat Plastyczny - Duch Wiatru - Recykling

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA Leswzno, ul.Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2019-08-24 11:00
Data zakończenia: 2019-08-24 13:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie serdecznie zaprasza na "Rodzinny Warsztat Plastyczny - Duch Wiatru - Recykling", który odbędzie się 24 sierpnia od godziny 11:00 w Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie.

Tym razem poznamy jedną z tajemnic wiatru. Wiatru nie widać, i już samo to sprawia, że jest tajemniczy, ale przecież łatwo spostrzec, że jest lub go nie ma, bo widzimy jak porusza liśćmi, piaskiem czy dymem, robi przeciągi w domu i wydaje charakterystyczne dźwięki.
A wiecie, że już starożytni umieli tak wykorzystać wiatr, by wydawał ciekawe dźwięki? Ba, tworzyli przeróżne instrumenty, które wykorzystywały naturalny ruch powietrza, by tworzyć muzykę. Powstawały nie tylko flety czy piszczałki, ale na przykład harfa eolska... Zobaczmy, jak takie instrumenty wyglądają i jakie wydają dźwięki. A jak my możemy okiełznać ducha wiatru i wydobyć z jego pomocą dźwięki? Posłużymy się plastikowymi butelkami przerabiając je na śpiewający chór, „namówimy” przeciąg, aby poruszał strunami instrumentu.
Jak to mówił Puchatek: Wesołego WIATRODNIA.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas