twitter instagram YouTube

2018-10-09
Różowy Ratusz na znak solidarności

Różowy Ratusz na znak solidarności

Październik na całym świecie jest miesiącem walki z nowotworem piersi. 10 października leszczyński Ratusz pokryje się różową iluminacją. Wyjątkowe oświetlenie ma zwrócić uwagę na znaczenie zdrowia piersi i być znakiem solidarności z kobietami, które toczą trudną walkę z rakiem piersi.

W wielu miejscach na całym świecie odbywają się wydarzenia przybliżające ten problem. Obojętne nie pozostały także panie skupione w Leszczyńskim Stowarzyszeniu Rehabilitacyjnym Amazonka.

Niecodzienny widok czeka na tych, którzy po zmroku 10 października wybiorą się na spacer po leszczyńskiej starówce. Leszczyński Ratusz zmieni swoje neutralne barwy na kolor różowy - po to by przypominać każdej kobiecie, że zawsze jest dobry czas na badania. A zamiast kolejnych kilku godzin na zakupach czy spędzonych przed ekranem komputera, lepiej udać się z najlepszą przyjaciółką, mamą, siostrą lub córką na profilaktyczne badanie. Ono naprawdę ratuje życie! Czy myśląc o raku piersi nie łapiemy się często na stwierdzeniu – to mnie nie dotyczy? Pewnie tak. Warto robić badania profilaktyczne. Bo z nowotworem można wygrać - pod warunkiem, że choroba zostanie wcześnie rozpoznana i rozpocznie się leczenie.

W tym dniu również w ratuszu w stowarzyszenie organizuje wykłady nt. „Więcej zdrowia, więcej życia”, a już 15 października leszczyńskie Amazonki zapraszają na spektakl Estrady Poznańskiej pn. „Jest jak Jest”. Spektakl odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie o godzinie 17:00.

Wszystkie działania, które mają na celu zwiększenie świadomości kobiet na temat konieczności regularnego przeprowadzania badań profilaktycznych, są istotne.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka” od wielu lat prowadzi kampanie edukacyjne, których celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi i uświadomienie, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok. Ponadto corocznie organizuje bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Wydarzenia również wspiera Miasto Leszno.

To już nie pierwsza akcja w Lesznie kiedy to główny budynek zmienia kolor. 2 kwietnia na znak solidarności z osobami chorymi na autyzm i ich bliskimi leszczyński Ratusz został podświetlony na niebiesko.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas