twitter instagram YouTube

2021-10-13
Różowy marszobieg

Różowy marszobieg

"Amazonki" oraz Fundacja "Życie cudem jest" pobiegli wspólnie przeciwko rakowi piersi!

II "Różowy Marszobieg, bo Życie Cudem Jest" za nami. Do grupy, która co tydzień biega po lasach Karczmy Borowej w ramach Parkrunu organizowanego przez Fundację "Życie cudem jest" dołączyły Amazonki z przyjaciółm, które zorganizowały Różowy Marszobieg. Do akcji przyłączyły się także dziewczyny z ChodzęBoLubię. Celem przewodnim była profilaktyka przeciwnowotworowa zwłaszcza raka piersi. Na starcie zgromadziło się ponad 100 osób. Byli to mieszkańcy Leszna oraz okolicznych gmin Powiatu Leszczyńskiego.

Data Różowego Marszu nie była przypadkowa. Październik jest bowiem miesiącem walki z rakiem piersi. Celem sobotniego spotkania było przede wszystkim promowanie badań oraz okazanie wsparcia kobietom zmagającym się z nowotworem.

Uczestnicy imprezy założyli na siebie różowe chustki, wspólnie odśpiewano także hymn amazonek. Nie zabrakło ulotek dotyczących profilaktyki, a także nauki samobadania piersi, które wykonywano na fantomach.

Każdy uczestnik miał za zadanie przebiec, przejść z kijami lub bez w swoim tempie trasę 5 km. Po pokonaniu otrzymywał dyplom uczestnictwa, cebulkę żonkila i mógł uczestniczyć w losowaniu nagród. Otrzymane cebulki będzie można zasadzić na Leszczyńskim Polu Nadziei w dn. 15 października czyli w dniu , w którym przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Wydarzenie sponsorował i udzielił wsparcia Powiat Leszczyński i obecny był również wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas