twitter instagram YouTube

2019-04-15
Serce od serca - zapraszamy na warsztaty

Serce od serca - zapraszamy na warsztaty

„Serce od serca” - pod takim hasłem trwa w Lesznie akcja charytatywna na rzecz kobiet zmagających się z rakiem piersi, organizowana przez Stowarzyszenie „Wygraj Siebie” w ramach kampanii Świadomość Niepełnosprawności.

Projekt zakłada uszycie jak największej liczby poduszek w kształcie serca, które trafią do pacjentek po mastektomii. Pomóc może każdy. Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, przynosi ulgę, łagodzi ból oraz pomaga zmniejszyć napięcie barku pacjentkom po amputacji piersi. Solidaryzując się z nimi Stowarzyszenie „Wygraj Siebie", Miasto Leszno oraz leszczyńskie NGO zapraszają do włączenia się w projekt "Serce od serca".

Zapraszamy 17 kwietnia o godzinie 16:00 na drugie już spotkanie, które odbędzie się w siedzibie organizacji. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Duda koordynatorka projektu „Serce od serca” w Wielkopolsce.

Pierwsze warsztaty odbyły się pod koniec marca.

Jeżeli chcecie wesprzeć akcję, można to zrobić na 4 sposoby:

  • możecie przyjść do siedziby Stowarzyszenia „Wygraj Siebie” i razem z członkiniami organizacji uszyć poduszkę lub samą poszewkę (z otworem na wypełnienie )
  • ofiarować tkaninę bawełnianą (nową, miłą w dotyku, w przyjemnych pastelowych kolorach), z której zostaną uszyte przez seniorki poduszki
  • możecie też podarować na ten cel wypełnienie do poduszek (tzw. kulka silikonowa)
  • lub przekazać organizacji darowiznę na ten cel

Do wspólnego szycia poduszek zapraszają Stowarzyszenie „Wygraj Siebie”, Miasto Leszno oraz leszczyńskie NGO. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak.

Akcja szycia serc ma charakter charytatywny, a wszystkie poduszki trafią do pacjentek, przed lub po zabiegu mastektomii.

Historia akcji

Idea narodziła się w USA, w stanie Tennessee, w 2001 r. Pomysłodawczynią była Janet Kramer-Mai, pielęgniarka onkologiczna, u której zdiagnozowano raka piersi. Trzy z jej ciotek zrobiły dla niej poduszkę w kształcie serca, do użytku po operacji. Anna Sławińska ze Stowarzyszenia Polskiego Patchworku jest pomysłodawczynią szycia poduszek w kształcie serca w Polsce.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas