twitter instagram YouTube

2018-09-18
Środa 19 września

Środa 19 września

Środa 19 września 2018 to trzeci dzień otwierania drzwi leszczyńskich instytucji, organizacji pozarządowych oraz grup zaangażowanych społecznie.

 

Serdecznie zapraszamy na Randki Obywatelskie, na których można przedstawić działalność swojej organizacji w pigułce. Jest to świetna zabawa. Możliwość poznania się wzajemnie oraz połączenia sił w podobnych działaniach!  Spotkanie odbędzie się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Leszna.

 

 

Dla najmłodszej grupy  mieszkańców pod nazwą Przedszkolaki – aktywacja! W Lesznie akcja segregacja! swoją ofertę przedstawia Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego.

 

 

Kulturalnie także w środę –

Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności poprowadzi po raz kolejny warsztaty manualne dla dzieci i dorosłych – tworzenie wyrobów z cementu. Następnie ciekawe atrakcje przygotowało Stowarzyszenie "Nasza Alternatywa"    Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „Alternatywa” . Tym razem będzie można nauczyć się podstaw żonglerki piłkami, maczugami i obręczami, triki na sprzętach takich jak diabolo, flower stick, poi. Jeśli wolicie spokojniej spędzić środę Leszczyńskie Towarzystwo Kulturalne gościć będzie dla Was regionalistów – będzie możliwość rozmowy o dziejach miasta i okolicy, możliwość nabycia publikacji książkowych Towarzystwa oraz członków Towarzystwa.

 

Dbających o zdrowie zapraszamy do Stowarzyszenia Ruch Trzeźwościowy i Fundacji StrefaPl, które będą czekały na Was w swoich siedzibach i da możliwość skorzystania z literatury i chętnie porozmawia z na temat uzależnień. Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Amazonka proponuje masaż uciskowy dla osób z obrzękiem limfatycznym oraz naukę samobadania piersi na fantomie. Zostaną także omówione zasady pracy w stowarzyszeniu i pomoc osobom z chorobami nowotworowymi. Kolejny raz NATURHOUSE zaprasza na konsultacje z dietetykiem, bezpłatne pomiary wagi i składu ciała i degustacje produktów.

Z ciekawą propozycją wychodzi do Was Fundacja Zdrowa Natura , która przygotowała prelekcję na temat naturalnych kosmetyków „Chwilowa moda czy stały trend” . Jeśli masz powyżej 55 lat możesz zajrzeć do Fundacji „Dr Clown” Oddział
w Lesznie
, która poprowadzi trening umysłu oraz sesję śmiechu. Z kolei dla najmłodszych warsztaty w Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie dotyczące zdrowia, higieny osobistej, aktywności fizycznej, zdrowej diety, pokaz lalki palacza, filmy edukacyjne, zagadki i quizy zdrowotne.
Sesję ćwiczeń, masaży na urządzeniach SLENDER LIFE przygotuje Balans Justyna Przewoźna , jest to alternatywa dla osób, które mimo chęci, nie mogą sobie pozwolić na aktywność fizyczną ze względu na swój stan zdrowia.

Ostatnią środową propozycją w temacie zdrowia i urody mogą być dla Was zabiegi kosmetyczne i upiększające wykonane przez uczennice TEB Edukacja Oddział w Lesznie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany spędzić środę na sportowo to kilka organizacji daje Ci taką możliwość.

Stowarzyszenie ECHO poprowadzi Fitness dla osób 50+ , a Stowarzyszenie „ Wygraj Siebie” aktywność – zdrowe serce dla osób powyżej 55 lat.
Treningi pokazowe Football Academy Leszno, treningi piłkarskie dla chłopców
z rocznika 2000 i 2001  Klubu Piłkarskiego Polonia 1912 to kolejne dwie propozycje. Następnie odbędzie się turniej szkół średnich w paintballu laserowym, który oferuje LASERMANIAK Tomasz Przybylski.

Leszczyński Klub Speedrowerowy SZAWER Leszno zaprasza Was na tor speedrowerowy na trening otwarty.


Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno otwiera się dla Was na otwarty trening sekcji szermierczej. Pokaz zajęć fitness i bezpłatna konsultacja z trenerem i fizjoterapeutą oferują 4 Steps to be fit i TRANSFORMERS.

Trzeci raz w naszym obywatelskim tygodniu otwierają się dla Was Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przylesie" - klub "Na Piętrze" i Leszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Klub Kwadrat, które poprowadzą aerobik dla pań , gimnastykę 40 i 50+ , zajęcia taneczne oraz gorącą salsę fit.

Mamy ciekawą ofertę treningów dla miłośników wschodnich sztuk walki:

  1. Uczestnictwo w treningu w Stowarzyszeniu Klubów Sportów Walki DRACHE
  2. Otwarte treningi odbędą się w Leszczyńskim Klubie Karate INARI,
  3. Trening i pokaz karate SHOTOKAN odbędzie się w Klubie Karate Satori Leszno.

 

Na dniach otwartych odbędą się też lekcje pokazowe z różnych dziedzin z wykorzystaniem nowoczesnych technologii , przeprowadzać je będzie Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych. Dalej Towarzystwo Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 4 w Lesznie zaprezentuje różnych zawodów z możliwością wykonania przez dzieci prostych zadań zawodowych.

Teraz kilka propozycji kulturalnych.

Teatr Miejski po raz kolejny uchyli się dla Was „od kuchni”. Czyli m.in. garderoby, magazynu z kostiumami i sceny oraz podpatrzenia procesu montażu
i demontażu scenografii do spektaklu.

3 projekcje do wyboru ma w zanadrzu Zespół Szkół technicznych - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie. Projekcje filmu z audio deskrypcją. Maraton filmowy o tematyce walki o niepodległość skierowany głównie do osób z dysfunkcją wzroku.

To tyle w temacie kultury - Adwokacka Spółka Partnerska Malczewski Stoczczak Matyaszczyk zaprasza na 4 panele dyskusyjne na tematy związane z zależnością miedzy działalnością gospodarczą a życiem rodzinnym , a także bezpłatne porady prawne dla NGO uczestniczących w AOL 2018. Stowarzyszenie Centrum PISOP organizuje spotkanie dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej i OPP promujące aktywność społeczną.

 

Na spotkania dotyczące działalności i omówienie programu zapraszają:  Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o., Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie „ Rodzina Wojskowa”, Organizator Pieczy Zastępczej A Szkoła Językowa SMILE oprócz prowadzenia zajęć oferuje dla nowych klientów 10% zniżki na kursy językowe i upominki niespodzianki.

 

Spacer edukacyjny po Parku 1000-lecia to oferta Miejskiego Zakładu Zieleni. Odbędzie się tam lekcja edukacyjna dotycząca funkcjonowania Mini Zoo oraz jego mieszkańców oraz pokazowe karmienie zwierząt.

 

Zapraszamy serdecznie środa obfituje w wydarzenia – każdy może wybrać coś dla siebie. Więcej na stronie do pobrania.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas