twitter instagram YouTube

2018-03-22
Środa (21.09.2016)

Środa 21 września będzie już trzecim dniem pełnym atrakcji przygotowanych przez leszczyńskie organizacje pozarządowe i instytucje. Część z nich będzie okazją do nadrobienia wcześniej ominiętych wydarzeń. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie po raz kolejny będzie można podziwiać strażaków w akcji, czy sprawdzić jak to jest przebywać w warunkach zadymienia – oczywiście pod kontrolą w specjalnie do tego przeznaczonej komorze. Oczywiście to tylko niektóre z proponowanych atrakcji.

Leszczyńska młodzież będzie miała okazję wybrać się do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani, gdzie pracownicy przygotowali ciekawy program, składający się z części teoretycznej oraz technicznej. Będzie więc możliwość zapoznania się z zagadnieniami procesów technologicznych jakim poddawane są wytwarzane przez nas odpady, jak również sprawdzić jak to wszystko działa w praktyce. A to wszystko dzięki Stowarzyszeniu PL18 i to w samym sercu kompleksowego systemu gospodarki odpadami dla miasta Leszna i subregionu leszczyńskiego.

Miejski Zakład Zieleni zaprasza z kolei na wyjątkową okazję przyjrzenia się z bliska nie tylko historii Mini ZOO w Lesznie, ale również zapoznania się z jego codziennym funkcjonowaniem. Nie lada atrakcją, niedostępną na co dzień będzie pokazowe karmienie szopów praczy. Początek lekcji edukacyjnej o godzinie 11:00.

Dni otwarte połączone z prezentacją codziennej działalności w swoich siedzibach przewidziała część leszczyńskich stowarzyszeń. Ponownie w swoich progach powitać Was będą mieli okazje członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Oddziału Rejonowego w Lesznie. Każdy będzie miał okazję zapoznać się z ofertą kulturalną i turystyczną Stowarzyszenia. Szczególnie gorące zaproszenie skierowane jest do leszczyńskich seniorów. W środę właśnie w Klubie Seniora Jagiellonka odbywają się niezwykle przyjazne pojedynki brydżowe. Można będzie poobserwować, a także przysiąść się do gry. Oczywiście Klub Seniora Jagiellonka to nie tylko brydż, dlatego by pełniej zaprezentować swoją ofertę potencjalnym nowym klubowiczom odbędą się również kurs komputerowy oraz warsztaty de coupage. Trening pamięci poprzez gry i zabawy w tym dniu oferuje seniorom Centrum Aktywności Seniora działające przy Fundacji Jesienny Uśmiech.

Do swoich siedzib na prezentację codziennej działalności zapraszają również Centrum Integracji Społecznej oraz Stowarzyszenie - Społeczno Kulturalne Krokus.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka” oferuje szkolenie z samobadania piersi, które zostanie przeprowadzone na specjalnym fantomie. Również podczas spotkania będzie można zapoznać się z informacjami dotyczącymi profilaktyki raka piersi jak również rehabilitacji.

Ponownie kulisy działalności leszczyńskiego lotniska przedstawi Centralna Szkoła Szybowcowa Aeroklubu Polskiego. W programie przewidziane między innymi zwiedzanie lotniska i hangarów.

Swoje pomieszczenia dla zainteresowanych otwiera również Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, który przy okazji przedstawi w formie multimedialnej swoją działalność, a także animacje i zabawy dla dzieci.

Organizator Pieczy Zastępczej zaprasza z kolei na warsztaty pn. „Przywiązanie jako czynnik chroniący rozwój” oraz debatę poświęconą tematyce rodzicielstwa zastępczego.

W siedzibie Stowarzyszenia „Nasza Alternatywa” – Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „Alternatywa” będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach kuglarskich – żonglerka piłkami, obręczami czy maczugami uchyli przed Wami swoje tajemnice. Instruktorzy pokażą Wam również kilka trików na „diabolo”.

Środa to również dzień w którym dla mieszkańców otworzy swoje korytarze Radio Elka. Od 10:00 – 17:00 o każdej pełnej godzinie odbędzie się „wycieczka” po radiu z przewodnikiem, w rolę którego wcieli się jeden z dziennikarzy lokalnej rozgłośni. Na koniec każdej wycieczki będzie możliwość nagrania się w radiowym studio.

Amatorzy sportu ponownie będą mieli okazję skorzystać z oferty Klubu Sportowego K.O.ZAK TEAM oferującego treningi Taekwondo Olimpijskiego oraz Kickboxingu / K1 / Muay Tai. Treningi są podzielone na grupy wiekowe.

Nie lada gratką na środę przygotowała sekcja piłki nożnej KS Polonia 1912 Leszno – każdy kto miałby ochotę wziąć udział w treningu IV ligowego zespołu może stawić się w Kompleksie Sportowym przy ul. Górowskiej (Zaborowo) i sprawdzić swoje możliwości. Życzymy powodzenia.

W Klubie Kwadrat w środowe popołudnie będzie możliwość zapoznania się z działalnością sekcji plastycznej oraz Zespołu Tańca Puenta. Z kolei Klub „Na Piętrze” zaprasza na „Rozmaitości” – zajęcia dla dzieci i młodzieży mające na celu ogólny rozwój wrażliwości estetycznej, zdolności zdobienia przedmiotów użytkowych oraz ćwiczenia sprawności manualnej.  Od godziny 18:00 gimnastyka i aerobik dla pań.

Dni otwarte w tym dniu proponuje również Przedszkole Miejskie nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi im. Przyjaciół Kubusia Puchatka, które zaprasza rodziców wraz z dziećmi w wieku 2,5 do 5 lat na popołudniowe spotkanie wypełnione wspólnymi zabawami oraz zwiedzaniem przedszkola. „Malujemy na bosaka”, „Mała orkiestra” czy „Zaglądamy w  każdy kąt” brzmi z pewnością zachęcająco.

W Leszczyńskim Centrum Biznesu Klaster Leszczyńskie Smaki zaprasza na prelekcję „Budowanie marki krok po kroku – praktyczny przykład wejścia na rynek lokalnej firmy”.

Godziny, miejsca oraz namiary na osoby kontaktowe, które mogą udzielić więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach znajdziecie w przygotowanym przez nas programie do pobrania poniżej. Zapraszamy do udziału.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas