twitter instagram YouTube

2018-09-28
Stanisław Michalkiewicz w Lesznie

Stanisław Michalkiewicz w Lesznie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2018-10-12 18:00
Data zakończenia: 2018-10-12 20:00
Organizator: MBP w Lesznie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na spotkanie z pisarzem i publicystą Stanisławem Michalkiewiczem. Spotkanie odbędzie się w piątek 12 października 2018 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Ratuszowej.

Stanisław Andrzej Michalkiewicz (ur. 8 listopada 1947 w Lublinie) – polski prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i autor książek o tematyce społecznopolitycznej. Działacz opozycji w PRL. Współzałożyciel Unii Polityki Realnej. Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Został członkiem i sekretarzem Kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. W 2016 podczas I Ogólnopolskiego Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych otrzymał Nagrodę im. Frédérica Bastiata. Wszedł również w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków.

Publikuje na łamach „Opcji na prawo”, „Najwyższego CZASU!”, „Powściągliwości i Pracy”, „Naszej Polski”, „Naszego Dziennika”, „Gazety Polskiej”, „Dziennika Polskiego”, „Niezależnej Gazety Polskiej”, „Mojej Rodziny”, „Magna Polonia” i innych pism.

Napisz do nas