twitter instagram YouTube

2020-03-27
Stowarzyszenie Pozytywka apeluje o pomoc dla seniorów!

Stowarzyszenie Pozytywka apeluje o pomoc dla seniorów!

Pomóc można wpłacając symboliczną kwotę na konto stowarzyszenia.

Przyszło nam się zmierzyć z naprawdę trudnym okresem w życiu. Wielu z nas jest zamkniętych w czterech ścianach, często z najbliższymi. Sprawia to, że jesteśmy wystawieni na ogromną próbę cierpliwości, jednak wyobraźmy sobie jakby to było, gdyby tych osób przy nas nie było... Proza życia codziennego byłaby jeszcze trudniejsza. Okazuje się niestety, że osoby w takiej sytuacji są wśród nas. Mowa o seniorach. Są w naszym mieście takie osoby, które przechodzą jesień życia w samotności, chorobie, często nie wstając nawet z łóżka. 

W ubiegłych latach, Stowarzyszenie Pozytywka wychodziło naprzeciw potrzebom takich osób. Okres przedświąteczny był czasem, w którym organizowali wraz z pracownikami szkół zbiórkę żywności dla potrzebujących. W tym roku pandemia koronawirusa sparaliżowała wszystkich. Wirus doprowadził do sytuacji, w której zbiórka fizycznie nie może zostać zorganizowana. Koordynatorzy akcji oraz członkowie stowarzyszenia postanowili zrobić wszystko co w ich mocy, aby i w tym roku podać pomocną dłoń seniorom. Aby ograniczyć kontakty międzyludzkie, koordynatorzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, za które będą mogli kupić najpotrzebniejsze produkty. Tym samym zwracają się z ogromną prośbą do ludzi dobrej woli, którym los seniorów nie jest obojętny o chociażby symboliczne wpłaty na konto.

Wpłat dokonywać można na rachunek: 
Stowarzyszenie Pozytywka, 88160014621836878570000001, tytułem: Darowizna na cele statutowe 

Kwestią tego, czy środki zostaną przeznaczone na zamierzony cel nie musicie się martwić, ponieważ stowarzyszenie podkreśla, iż po zakończonej akcji przedstawi rozliczenie z ilości wpłat oraz liczby zaopatrzonych seniorów. Osoby starsze otrzymają przede wszystkim produkty żywnościowe oraz najpotrzebniejsze lekarstwa. Organizacją akcji (zakupy oraz dostarczenie produktów do seniorów) zajmą się wolontariusze stowarzyszenia oraz koordynatorzy szkół. 

Nie badźmy obojętni na los osób, które dźwigają na swoich barkach ogromny bagaż doświadczeń! Twoje pare złotych może zaspokoić ich podstawowe potrzeby oraz wywołać uśmiech na twarzy! 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas