twitter instagram YouTube

2021-04-07
Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W tym roku święto ma szczególny charakter – pracownicy służby zdrowia we wszystkich krajach walczą z pandemią koronawirusa, która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego.

Obecna sytuacja epidemiologiczna, podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii. W obecnych czasach doceniamy jeszcze bardziej pracę wszystkich zajmujących się naszym zdrowiem poczynając od lekarzy i pielęgniarek, a kończąc na pracownikach administracyjnych. Służba zdrowia, szczególnie w naszym kraju, boryka się z wieloma problemami, jednak właśnie to dzięki ludziom, którzy oddają swoje serce i umiejętności innym możemy cieszyć się bezpieczeństwem.

W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia.

Lekarzom i wszystkim przedstawicielom zawodów medycznych oraz osobom pracującym w systemie ochrony zdrowia składamy wyrazy uznania i dziękujemy za Waszą codzienną pracę, opiekę i profesjonalizm, za wszystko co robicie każdego dnia.  

Życzymy wszystkim zdrowia oraz aby nie zabrakło Wam siły, cierpliwości i uśmiechu.

Pamiętajmy przy tej okazji również o osobach, które działając w organizacjach pozarządowych, pomagają nam w różny sposób dbać o zdrowie.

****

7 kwietnia 1948 r. powstała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W rocznicę jej powstania, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Dzisiaj również organizowana jest ogólnopolska akcja #BrawaDlaWas. Cóż możemy zrobić zamknięci w domach? Otóż we wtorek o godzinie 13. stańmy w oknach, na balkonach i gromkimi brawami podziękujmy pracownikom medycznym za ich wielką odwagę.

I dbajmy o siebie jak dotąd, nie wychodźmy z domów kiedy nie ma potrzeby, nie spotykajmy się z innymi, aby nie dokładać pracy lekarzom.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas