twitter instagram YouTube

2018-11-27
Trudne boje leszczyńskich sportowców

To był ciężki weekend dla naszych sportowców, którym tym razem dopisywało bardzo zmienne szczęście.

Przez cały weekend w hali jeździeckiej przy ul. Ostroroga odbywał się Memoriał Generała Michała Gutowskiego. W zawodach udział wzięli jeźdźcy z aż 13 krajów! W konkursie o Grand Prix zwyciężył Jarosław Skrzyczyński.

Ten weekend to zakończenie rundy jesiennej przez piłkarzy Stainer Polonii 1912 Leszno. Leszczynianie pewnie zwyciężyli z zespołem KS'u Opatówek rezultatem 3:0. Bramki dla Polonii strzelali Damian Nowak, Kacper Robaczyński oraz Antoni Prałat.

Rywalizowali także kręglarze i kręglarki Polonii 1912 Leszno. Panie rozegrały wyjazdowy mecz z Tucholanką Tuchola, w którym musiały uznać wyższość gospodyń 6:0. Panowie natomiast pewnie pokonali zespół Czarnej Kuli Poznań 7:1.

W sobotni wieczór na popularnej 'Trzynastce' rywalizowali piłkarze ręczni MKS Real Astromal Leszno. Nasi szczypiorniści po dobrym spotkaniu, w którym przez praktycznie cały wymiar czasu prowadzili, zwyciężyli z AZS-em Zielona Góra 30:22.

Pełne dramaturgii spotkanie zobaczyli kibice oglądający pojedynek siatkarzy UKS 9 Leszno z LKS'em Orzeł Reklamowy Osiecza. Po dwóch przegranych setach, 'Tygrysy' rzuciły się do ofensywy i w dwóch kolejnych setach wygrały kolejno 25:23 i 30:28, przez co o ostatecznym wyniku spotkania musiał decydować tie-break. W nim po grze na przewagi górą okazali się goście, którzy zwyciężyli w ostatnim secie 17:15 i w całym spotkaniu 3:2.

Do Sosnowca wybrały się koszykarki Tęczy Leszno, na spotkanie z miejscowym Zagłębiem. Niestety, leszczynianki zostały zdominowane przez koszykarki z Sosnowca i uległy aż 99:48.

Pierwszoligowi koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno kolejny ligowy pojedynek rozegrali na wyjeżdzie w Krakowie. Osłabieni przez niedąjace spokoju kontuzje nasi gracze niestety musieli uznać wyższość gospodarzy AZS AGH, którzy zwyciężyli 95:75

W niedzielę na Trapezie odbyło się kolejne spotkanie 1 Ligi Futsalu, w którym gospodarze, GI Malepszy Futsal Leszno zmierzyli się z zespołem KS Gniezno. Niepokonani jak dotąd leszczynianie skutecznie przedłużyli swoją doskonałą passę i zwyciężyli w całym spotkaniu 6:2, potwierdzając swoją wysoką formę. Warto również dodać, iż nasi futsaliści są obecnie wiceliderami I ligi.

Opublikował: ngo@leszno.pl