twitter instagram YouTube

2020-11-10
Trwa nabór do projektu Wygrywaj Wolontariat!

Trwa nabór do projektu Wygrywaj Wolontariat!

Działasz w organizacji pozarządowej? Jesteś wolontariuszem, wolontariuszką, a może koordynujesz wolontariat? Chcesz usprawnić działanie wolontariatu w swojej organizacji? Jeżeli tak – zgłoś się do projektu!

Wygrywaj Wolontariat to nowatorskie, darmowe narzędzie dla organizacji pozarządowych, oparte na metodzie grywalizacji. Projekt ma na celu wzmocnienie potencjału NGO–sów, poprzez umacnianie pozytywnego wizerunku wolontariatu oraz doskonalenie programów wolontariackich. Mechanika gry umożliwia ewaluację pracy wolontariuszy a także dostarcza wiedzy o nabytych przez nich kompetencjach.

Dołącz do projektu i otrzymaj narzędzie do pracy z wolontariuszami w postaci pudełkowej wersji gry, wideo wsparcie merytoryczne oraz dedykowaną przestrzeń do wymiany doświadczeń. Dodatkowo każda z organizacji, która wykorzysta narzędzie w swojej pracy otrzyma certyfikat uczestnictwa w projekcie.

Rejestracja trwa do 24 listopada 2020 r. na stronie wygrywajwolontariat.pl.

W projekcie moga brać udział NGO–sy z całej Polski!

CO ZYSKUJESZ BIORĄC UDZIAŁ W PROJEKCIE?

 

Narzędzie do pracy z wolontariuszami

Grę “Wygrywaj Wolontariat” (w wersji pudełkowej i do samodzielnego wydruku). Gra, poza dawaniem informacji zwrotnej o satysfakcji i zaangażowaniu w wolontariat przez wolontariuszy, będzie w jasny sposób przedstawiać, jakie kompetencje zostały przez nich rozwinięte. Dzięki temu Wasza organizacja posiądzie wiarygodne dane mówiące o korzyściach uczestnictwa w wolontariacie. Mechanika gry ułatwia rozmawianie o różnych aspektach wolontariatu i rzeczach trudnych, o których nie jest łatwo komunikować wolontariuszom - a stanowi to bezcenną wiedzę i informację zwrotną dla organizacji, które mogą dzięki tej wiedzy udoskonalać swoją współpracę z wolontariuszami.

Wideo-wsparcie

Materiały wideo wspomagające korzystanie z narzędzia. Używanie gry będzie proste dla koordynatorów/koordynatorek i wolontariuszy/wolontariuszek. Niemniej treści, które za nią stoją są złożone. Dlatego instrukcja w grze ma stanowić wariant uproszczony, a jej rozwinięcie omówimy w serii 3 filmów trwających kilka minut, publikowanych m.in. na YouTube.

Wymianę doświadczeń

Dostęp do grupy facebookowej programu. Koordynatorzy i koordynatorki wolontariatu biorący udział w projekcie otrzymają miejsce, w którym będą mogli wymieniać się wiedzą i doświadczeniami zarówno tymi związanymi z projektem, jak i z ich codzienną pracą. Celem istnienia grupy jest stworzenie ogólnopolskiej społeczności wspierających się wzajemnie osób reprezentujących organizacje pozarządowe z różnych dziedzin, które wykorzystują innowacyjne, zgrywalizowane narzędzia, takie jak nasza gra.

Oprócz tego:

 • Współtworzenie ogólnopolskiego projektu
  Wybrane organizacje wezmą udział w testach gry, mając tym samym bezpośredni wpływ na jej ostateczną formę. Będziemy również promować Waszą organizację w naszych mediach społecznościowych, jako profesjonalnego organizatora wolontariatu. Dodatkowo, każda z organizacji otrzyma raport działania narzędzia we własnej organizacji oraz skonsolidowany raport wszystkich organizacji biorących udział w projekcie, pokazujący Waszą organizację na tle innych. Sami jesteśmy ciekawi czy kompetencje rozwijane w różnych organizacjach istotnie się od siebie różnią :)
 • Zmiana wizerunku wolontariatu
  Gra, którą Wam oferujemy jest narzędziem absolutnie nowatorskim, tworzonym z epickim rozmachem. Zasięg naszego programu przewiduje udział 1400 organizacji, które staną się pionierami w dziedzinie rozwoju polskiego wolontariatu. Wszelkie wydarzenia związane z grą i projektem będą podstawą do promocji, popularyzacji wolontariatu, a tym samym - rozwoju organizacji. Krótko mówiąc - będziemy wspólnie zmieniać świat!

KTO MOŻE ZABRAĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

Do udziału w projekcie zgłaszać się mogą organizacje, które:

Współpracują przynajmniej z 6-cioma wolontariuszami.

Posiadają w swoim gronie osobę odpowiedzialną za wolontariuszy, zajmującą się wolontariuszami, np. koordynatora/koordynatorkę wolontariatu.

Mają budżet na rozwój wolontariatu nieprzekraczający 100 tys. złotych.

PRZEBIEG PROJEKTU:

 • Rejestrujesz się na stronie
 • Otrzymujesz maila powitalnego, a następnie oczekujesz na wynik rekrutacji
 • Jeśli spełniasz wymagania projektu - otrzymujesz maila z tokenem niezbędnym do raportowania rozgrywek
 • Śledzisz pilnie naszą stronę i media społecznościowe, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami
 • Otrzymujesz grę! Rozpakowujesz ją i zaczynasz swoje doświadczenie z tym narzędziem!
 • Rozgrywasz grę z wolontariuszem/wolontariuszką
 • Raportujesz rozgrywki na tej stronie w zakładce “Dodaj raport
 • Wypełniasz kwestionariusz ewaluacji na koniec projektu
 • Otrzymujesz certyfikat i nasze podziękowanie za udział w projekcie!

Źródło oraz wiecej informacji na stronie: www.wygrywajwolontariat.pl

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas