twitter instagram YouTube

2021-02-08
Twój 1% dla Leszna! Sprawdź jakie to proste!

Twój 1% dla Leszna! Sprawdź jakie to proste!

​Jak przekazujemy 1% w tym roku? Nadal możemy to zrobić papierowo, wpisując do swojego PIT-a nr KRS wybranej OPP. Ale można też skorzystać (od 15 lutego br.) z usługi Twój e-PIT. Jedno jest pewne – nadal to Ty decydujesz, której OPP chcesz przekazać swój 1% podatku.

"Zostaw swój 1% w Lesznie" - pod takim hasłem od paru lat w mieście organizowana jest kampania promująca przekazywanie 1% podatku na rzecz leszczyńskich Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Trwa okres, w którym musimy rozliczyć się z podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym za 2020 rok. Przy okazji składania zeznania podatkowego (PIT-36, PIT36L, PIT 37, PIT 38) możemy zrobić coś dobrego dla innych – wskazać lokalnie działającą organizację, która posiada status OPP, by fiskus odprowadził dla niej 1% naszego podatku.

 
Ważne, by robić to w terminie do 30 kwietnia - co prawda mamy dużo czasu, ale warto pomyśleć o tym już dziś i wybrać organizację działającą w naszym mieście, którą znamy, mamy do niej zaufanie, a nieraz jesteśmy odbiorcami prowadzonej przez nią działalności.

 
Dla przypomnienia – 1% dla OPP nie jest dodatkowym podatkiem, darowizną czy ulgą - jest to część należnego państwu podatku dochodowego – jeżeli jednak w swoim rozliczeniu podatkowym nie wskażemy żadnej organizacji pożytku publicznego, nasz 1% trafi wraz z pozostałą częścią do fiskusa.

Nasze biuro przygotowało poradnik "Jak przekazać swój 1% podatku leszczyńskim organizacjom pozarządowym" -  warto się z nim zapoznać - poradnik dostępny po kliknięciu >>> TUTAJ oraz do pobrania pod newsem.

 
A zatem, nic nie tracimy, ale co możemy zyskać, gdy swój 1% podatku w Lesznie!

W Lesznie jest 60 organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego za 2020 rok, jest więc w czym wybierać. Najwięcej spośród nich jest organizacji na rzecz osób niepełnosprawnych, są też takie, które przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu dzieci, młodzieży i osób starszych, działają w obszarze edukacji, kultury i sportu oraz na rzecz rozwoju świadomości obywatelskiej. Leszczyńskie organizacje działają na rzecz mieszkańców naszego miasta kierując do nich szeroką ofertę usług i wsparcia. Dlatego przekazując 1% dla OPP warto wybrać taką organizację, która działa w naszym najbliższym otoczeniu, na osiedlu – po prostu w naszym mieście: w Lesznie!

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas