twitter instagram YouTube

2018-09-21
VI Leszczyński Dzień Przedszkolaka

VI Leszczyński Dzień Przedszkolaka

W czwartek, 20 września na leszczyńskiej Starówce odbyła się VI edycja Leszczyńskiego Dnia Przedszkolaka. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało „Kto Ty jesteś? Polak Mały!”.

Leszczyński Dzień Przedszkolaka to wielkie święto najmłodszych mieszkańców naszego miasta uczęszczających na co dzień do przedszkoli. W tym roku wydarzenie połączone zostało z obchodami stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, przez co wśród uczestników wydarzenia dominowały kolory biały oraz czerwony. Imprezę honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak i obyła się w ramach cyklu wydarzeń z okazji kampanii Aktywne Obywatelskie Leszno.

Całość rozpoczęła się na placu Metizga symbolicznym przekazaniem kluczy do miasta dzieciom przez Prezydenta Łukasza Borowiaka oraz odczytaniem wiersza pt. "Katechizm polskiego dziecka". Rozstrzygnięto również konkurs  plastyczny pt. „Kocham Polskę” – wyróżnienia z rąk Prezydenta Łukasza Borowiaka oraz Wiceprezydenta Piotra Jóźwiaka otrzymały Przedszkola  Miejskie nr 11, 15 i 19, Przedszkole Językowe Bajka oraz Przedszkole im św. Jana Pawła II. Następnie korowód biało-czerwonych przedszkolaków udał się na Rynek, a po drodze na ulicy Słowiańskiej grupy dzieci mogły poznać historię polskiego godła, którego ilustracje znajdowały się na wielkich sztalugach. Na leszczyńskim Rynku odtańczony został tańce narodowe Polonez oraz Kujawiak, które zainicjował Zespół Tańca Ludowego Moraczewo. Podziwiać można było prace konkursowe najmłodszych, a na zakończenie w niebo zostało wypuszczone 500 baloników w naszych narodowych barwach.

Głównym organizatorem wydarzenia było Przedszkole Miejskie nr 20 we współpracy z innymi przedszkolami, a także Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie i Miasto Leszno. Współorganizatorami było I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich, Zespół Szkół Ekonomicznych im. J.A. Komeńskiego, Komenda Miejska Policji w Lesznie oraz Straż Miejska.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas