twitter instagram YouTube

2017-02-13
W Lesznie zakochani. Nasze miejsca

Każdy z nas ma w Lesznie jakieś swoje ukochane miejsce. My też, właściwie to nawet nie jedno. Zapraszamy Was do włączenia się w zabawę „Zakochaj się w Lesznie – Jak My!”. Jedni lubią spacery, inni wolą usiąść i delektować się krajobrazem. W Lesznie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest sporo ciekawych i urokliwych zakątków. W wielu z nich działają nasze leszczyńskie organizacje pozarządowe i praktycznie przez cały rok korzystają z nich mieszkańcy Leszna.

Proponujemy Wam sfotografowanie swoich ulubionych miejsc w Lesznie. Często jest tak, że spędzamy w nich sporo czasu. Rozwijamy w tych miejscach swoje pasje i zainteresowania albo spędzamy wolny czas z przyjaciółmi. Możliwe jest oczywiście nadesłanie fotografii które trzymane są gdzieś w Waszych archiwach.

Być może Waszym ulubionym miejscem są obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lesznie przy ul. Strzeleckiej. Znajdą się pewnie wśród nas i tacy, którzy najbardziej cenią sobie Stadion im. Alfreda Smoczyka, to z całą pewnością część z Was preferuje spędzanie czasu latem na basenie. Oprócz tego jest jeszcze oczywiście kręgielnia, stadion lekkoatletyczny oraz tor speedrowerowy. Jeżeli dodamy do tego kryte korty tenisowe i lodowisko to tworzy nam się miejsce, które tętni życiem przez okrągły rok.

Dla miłośników sportów „halowych” Leszno również ma swoje magiczne miejsca. I nie chodzi tutaj tylko o „kultowy” TRAPEZ – Halę Widowiskowo Sportową, której z pewnością nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać. Trapez to dom takich klubów sportowych jak KK Polonia Jamalex Leszno, X-Demon Tęcza czy piłkarze Futsal Leszno. To także arena zmagań florecistów oraz szermierzy, miejsce Targów Dom i Ogród organizowanych przez Regionalną Izbę Przemysłowo - Handlową oraz Międzynarodowych Wystaw Championów którą przygotowuje Polski Związek Kynologiczny oddział w Lesznie – imprez które mają już swoje stałe miejsce w kalendarzu leszczyńskich imprez, a także bardzo bogatą historię. Ale nie jest to jedyne miejsce sportu halowego w Lesznie. Jest oczywiście również Hala Sportowa „Trzynastka” gdzie swoje spotkania rozgrywa MKS Real Astromal Leszno, oraz Hala Sportowa przy Gimnazjum nr 9 gdzie z zaciekłością o kolejne wygrane sety walczą „Tygrysy” z UKS 9 Leszno.

Wielu mieszkańców Leszna zakochanych jest w Starówce. To Jedno z najpiękniejszych o ile nie najpiękniejsze miejsce w Lesznie. Z urokliwym barokowym Ratuszem oraz kamieniczkami jest miejscem wielu spotkań, spacerów czy wydarzeń związanych z III sektorem. Dni Europy, koncerty organizowane przy różnych okazjach. Uwielbiana przez mieszkańców budząca podziw wśród zwiedzających gości.

Miejscem wyjątkowym na skalę nie tylko krajową, ale i europejską, jest leszczyńska Skateplaza. Concrete Slabs Contest, Back To The Streets to wydarzenia, o których głośno było nie tylko w Lesznie, ale w tak odległych zakątkach jak Ameryka Południowa.

Wielu z nas ceni sobie przyrodę oraz spokój i odprężenie jakie nam przynosi. Wśród naszych propozycji nie może więc zabraknąć Polany 3 Dębów, czyli popularnej „Karczmy Borowej”. Wypoczynek, grillowanie, czy jak kto woli litry wylanego potu. Tam każdy znajdzie dla siebie coś szczególnego. Wystarczy wspomnieć, że od samego początku istnienia Parkrunów w Lesznie jest to miejsce startu tych biegów.

Wśród miejsc, które szczególnie bliskie są naszemu sercu znajduje się również oczywiście leszczyńskie lotnisko… Przestrzeń, poczucie wolności jakie dają szybujące nad nami maszyny…

I tak opisywać można by było jeszcze długo… pływalnia, Miejski Ośrodek Kultury, Ćwicznia, Aula PWSZ czy też Wasze „małe siedziby” w których mieści się tyle działania. Każdy ma swoje takie szczególne miejsce, w którym jest zakochany.

A Wy? Które miejsce ma dla Was szczególne znaczenie? A może coś o czym nie wspomnieliśmy? Zasady konkursu opisaliśmy tutaj, zapraszamy do wspólnej zabawy.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas